Po podatkih naravovarstvene organizacije Svetovni sklad za naravo (WWF), ki je sprožila pobudo, so v soboto ugasnili luči v skoraj 4000 mestih v 88 državah po vsem svetu. "Svet je rekel 'da' akciji za podnebje, zdaj morajo slediti države," je po koncu akcije sporočil WWF. Organizacija je soboten odziv na Uro za Zemljo sicer označila za 'prvo globalno glasovanje za prihodnost našega planeta': "Sporočilo, ki so ga minulo noč poslale množice, je bilo jasno in glasno: ne zavlačujte več, takoj resnično ukrepajte," je v sporočilu za javnost še zapisal WWF.
Svetovni dogodek se je začel na Chathamovih otokih 800 kilometrov vzhodno od Nove Zelandije, kjer so izklopili dizelske generatorje električne energije. Med prvimi so luči izklopili tudi v avstralskem Sydneyju, kjer se je leta 2007 akcija tudi začela. Tam sta se v temo zavila tudi slovita operna hiša in most Harbour. Na ulicah mesta se je zbralo več milijonov ljudi, medtem ko so v Melbournu dogodek počastili s koncertom, za katerega je elektriko omogočil 'nožni pogon'. Dogodek se je zaključil v Honoluluju, kjer so že drugo leto zapored ugasnili luči v vseh občinskih stavbah.
"Gre za zelo pozitivno, obetajočo kampanjo," je v Sydneyju povedal direktor dogodka Andy Ridley. "Želeli smo, da se ljudje zamislijo, čeprav le za eno uro, kaj lahko storijo, da zmanjšajo izpust toplogrednih plinov in to uresničujejo več kot eno uro," je še dejal.
KOMENTARJI (62)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.