Drama, ki se je začela z racijo pozno popoldne, je trajala več ur. Z moškim, ki je skozi okno streljal na policiste, sta ostala v hiši, ki so jo obkolile okrepljene policijske sile, ujeta dva policista.

Policisti niso vedeli, ali je strelec le eden ali morda dva. Vedeli pa so, da eden v živo predvaja dogajanje na Facebooku in se ne namerava predati ne glede na pogajanja s policijo.
Policija je potem izpraznila bližnji kampus univerze Temple in vrtec ter prebivalce iz bližnjih zgradb. Na pomoč so priskočili agenti Urada za alkohol, tobak in strelno orožje (ATF), z dogajanjem pa so seznanili pravosodnega ministra ZDA Williama Barra in predsednika Donalda Trumpa ter tudi guvernerja Pensilvanije Toma Wolfa.
Po navedbah policijskih virov je strelec 36-letni Maurice Hill, doma iz Filadelfije, ki ima že obsežno kartoteko obsodb zaradi uporabe orožja in upiranja pravosodnim organom. Iz obkoljene hiše je prišel šele potem, ko so policisti v stavbo izstrelili solzivec, navaja nemška tiskovna agencija dpa. Trenutno je v policijskem pridržanju.
Pozivi k strožjem nadzoru nad orožjem
Pred tem je policijski načelnik Richard Ross na novinarski konferenci pred bolnišnico, kamor so odpeljali ranjene policiste, povedal, da se je poskušal osebno pogovoriti s strelcem in ga pregovoriti v predajo. Ta je dvignil telefon, a ni odgovarjal.
Malo pred 21.30 po lokalnem času sta ujeta policista ob pomoči posebnih policijskih enot uspela pobegniti iz stavbe, medtem ko je strelec še nekaj časa ostal v njej. Obstreljevanje se je nadaljevalo, vse dokler se ni okoli polnoči predal policistom.
Ross se je zahvalil policistom za pogum. "Glede na tako omejen prostor je presenetljivo, da ni bila tragedija še večja," je dejal.
Župan Jim Kenney je ob tem pozval k strožjemu nadzoru nad orožjem. "Če se državna in zvezna vlada ne želi upreti Nacionalni orožarski zvezi (NRA), se moramo braniti sami. Naše policiste je treba zaščititi. Nesprejemljivo je, da nek moški več ur strelja nanje z neomejeno količino streliva," je dejal.
Streljanje se je začelo, ko so policisti poskušali izvesti aretacije zaradi domnevne preprodaje mamil. Ranjenih je bilo šest policistov, a so bili zaradi nekritične narave poškodb vsi kmalu odpuščeni iz bolnišnice.
Do incidenta prihaja po dveh množičnih streljanjih v ZDA v tem mesecu, v katerih je bilo ubitih skupno 31 ljudi. Zgodila sta se v Daytonu v Ohiu in El Pasu v Teksasu.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.