V bližini Faludže, 50 kilometrov zahodno od Bagdada, je ameriški tank zadela raketa. V Mosulu na severu države so neznanci streljali na ameriško vojaško bazo. V Bakubi, 60 kilometrov severovzhodno od iraške prestolnice, pa so streljali na ameriške vojake na tamkajšnjem letališču. Podatkov o morebitnih žrtvah teh treh napadov ni. V napadu s protitankovsko granato v Samarri, 100 kilometrov severno od Bagdada, pa sta bila ranjena dva ameriška vojaka.
Predsednik sveta prehodne vlade Ibrahim Al-Džafarija
Za prvega predsednika sveta prehodne iraške vlade so imenovali tiskovnega predstavnika iraške šiitske stranke Al-Dawa, Ibrahima Al-Džafarija. Svet prehodne iraške vlade, ki ga je 13. julija vzpostavila ameriška civilna uprava v Iraku, se je v torek izrekel za rotirajoče predsedstvo, ki bo štelo devet članov. Te bodo po besedah Saleha izbirali po abecednem redu. Vsak od devetih članov predsedstva naj bi predsedoval svetu mesec dni.
Bagunci se vračajo v Irak
V Irak je prispelo pet avtobusov z 240 Iračani, ki so v torek zvečer v organizaciji Visokega komisariata ZN za begunce (UNHCR) krenili iz Savdske Arabije. Na iraški strani so jih pričakali srečni sorodniki, konvoj pa pot nadaljuje v Basro na jugu države. Begunci so dvanajst let živeli v begunskem taborišču Rafha na severu Savdske Arabije.

Tiskovni predstavnik UNHCR Kris Janowski je ob odhodu prvega konvoja v torek napovedal, da se bo vsakih deset dni iz taborišča Rafha proti Iraku odpravil nov konvoj z begunci, tako da bi se do konca leta predvidoma vrnilo na svoje domove 3600 Iračanov.
V taborišču Rafha so po zalivski vojni leta 1991 namestili več kot 33.000 Iračanov, 25.000 pa jih je ob pomoči UNHCR našlo nov dom v tretji državi. Približno 3500 se jih je vrnilo v Irak še v času režima Sadama Huseina. Trenutno pa je v taborišču 5200 beguncev.
Iračanke žrtve posiljevalcev, trgovcev z ljudmi…
Več mednarodnih humanitarnih organizacij in organizacij za varovanje pravic žensk pa je opozorilo, da so Iračanke po začetku vojne v Iraku mnogo pogosteje žrtve posiljevalcev, mednarodnih trgovcev z ljudmi in raznih "managerjev" svetovne prostitucije in pornografije. Omenjene organizacije so pozvale ameriške enote in nove oblasti v Iraku, naj si čimbolj prizadevajo za preprečitev nasilja nad Iračankami, vse dokler iraška policija ne bo dokončno oblikovana in sposobna, da sama prevzame to delo.