Kaos v letalskem prometu se je razširil tudi na prevoz prtljage. Neprijetno izkušnjo s tem, kako je, če prideš z letalom na svojo destinacijo, prtljagi pa to ne uspe, ima v teh dneh več ljudi kot običajno. Na pariškem letališču po naših informacijah ne vedo, kje je okoli 17 tisoč kosov prtljage.
Na Letališču Jožeta Pučnika so za 24ur.com potrdili, da v teh dneh število zamujenih kosov prtljage odstopa. Pravijo, da govorijo o zamujeni prtljagi, saj večino kosov prtljage pristojni potem najdejo in vrnejo lastnikom. Dejali so, da sami takšnih težav nimajo, je pa to velik problem predvsem na večjih evropskih letališčih, ki so jih vremenske razmere tudi najbolj prizadele.
Potnikom, ki so ostali brez prtljage, svetujejo, da to čim prej prijavijo službam za izgubljeno prtljago, ki delujejo na letališčih. Če potnik pride na neko končno destinacijo, pa njegovega kovčka ni ali je poškodovan, mora vedno narediti zapisnik, in sicer najpozneje v sedmih dneh. Na podlagi takšnega zapisnika se potem prtljaga išče.
Na brniškem letališču so razložili, da je urejanje zadev okoli izgubljene prtljage vedno razmerje, ki ga potnik rešuje z letalsko družbo. Takšen postopek je najlažji za potnika, ki ima tako samo enega sogovorca, pristojni pa potem ugotavljajo, kdo nosi krivdo za izgubljeno prtljago.
Sicer ima potnik po podatkih Evropske komisije v primeru, da je prtljaga izgubljena, poškodovana ali dostavljena z zamudo, pravico do nadomestila. Zgornja meja tega zneska je določena na 1220 evrov. Vendar letalskim družbam nadomestila ni treba plačati, če so sprejele vse razumne ukrepe, da bi preprečile škodo ali če takšnih ukrepov niso mogle sprejeti. Več o pravicah potnikov ...
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.