Največje stavke po drugi svetovni vojni v Avstriji se je udeležilo več 100.000 delavcev iz različnih panog, policija, ta naj bi potihoma podprla stavko, pa je posredovala samo v nujnih primerih.
Zaradi stavke do 21 ure ne bodo vozili vlaki in avtobusi. Na mejnih prehodih bodo cariniki dovolili le uvoz najnujnejših potrebščin, kot so na primer zdravila. Največje težave pričakujejo na področju javnih služb. Avstrijci tako danes ne bodo prejeli pošte, prav tako ne bo odvoza smeti, v šolah ne bo pouka, v vrtcih pa ne oskrbe otrok. Poleg tega pa bodo avtobusi javnega prometa ostali v garaži.
Na gospodarski zbornici so ocenili, da bo s stavko nastala škoda v višini od 600 milijonov do milijarde evrov.
Sindikat se ni pripravljen pogajati
Sindikat dan pred začetkom stavke ni pokazal nobene pripravljenosti za nadaljevanje pogajanj, ponovno pa so poudarili svojo zahtevo, da naj vlada umakne svoj predlog in da bodo socialni partnerji do 30. septembra pripravili svoj predlog.
Socialdemokrati in zeleni kažejo razumevanje za stavko, medtem ko sta ljudska stranka in svobodnjaki to obsodili. Ali bodo sprejeli vladni predlog pokojninske reforme je še neznano, saj so 4. junij letos, ko naj bi vlada predlog zakona poslala v avstrijski parlament preklicali, novega datuma pa zaenkrat še niso sporočili.

Proti pokojninski reformi stavka tudi v Franciji
V Franciji še vedno stavkajo železničarji, tako državnih železnic, kot zaposleni v mestnih podzemnih železnicah, kar je predvsem v Parizu povzročili pravi prometni kaos, saj je podzemna vozila samo na nekaterih linijah in v zelo skrčenem obsegu. Tako železničarji kot zaposleni v mestnih podzemnih železnicah so s stavko začeli v ponedeljek, danes pa so se jim pridružili še kontrolorji letenja, učitelji, poštni delavci in uslužbenci davčne uprave. Zaradi stavke kontrolorjev leta je bilo kar 80 odstotkov letov iz in v Francijo odpovedanih.
Sindikati, ki delujejo v teh panogah, namreč tako kot njihovi avstrijski kolegi nasprotujejo napovedani pokojninski reformi, ki bi dodobra oklestila pravice delavcev in pa zvišala starostno mejo za upokojevanje. Po načrtih naj bi javni uslužbenci, med katere sodijo tudi železničarji in kontrolorji letenja, namesto sedanjih 37,5 let za polno pokojnino morali delati 40 let.

Stavka zaposlenih v Alitalii
V Italiji so danes vsi zaposleni v letalski družbi Alitalia izvedli štiriurno stavko. Zato so preklicali 225 poletov. Stevardi in stevardese protestirajo proti zmanjševanju števila zaposlenih v letalski družbi, ki tiči globoko v rdečih številkah. O možnih izhodih iz krize se bo italijanska vlada s predstavniki Alitalie in sindikatov pogovarjala v sredo.
Na vzhodu Nemčije pa se ne glede na izid današnjih pogajanj nadaljuje stavka zaposlenih v železarnah. S tem želijo doseči uvedbo 35-urnega delovnega tedna tudi na vzhodu države.