Predsednik verige Starbucks Howard Schultz je v četrtek napovedal, da bodo toaletni prostori na voljo vsakomur. To pa odpira vprašanja varne uporabe, saj nekateri opozarjajo na možnost prostitucije, trgovanja z drogami in brezdomstvo, piše BBC.
Medtem pa je izvršna direktorica organizacije Nacionalni pravni center za brezdomstvo in revščino Maria Foscarinis za BBC dejala, da bi nova Starbucksova politika "za brezdomce veliko pomenila".
Pri tem je poudarila, da so brezdomci nesorazmerno pripadniki etničnih manjših, zato ima Starbucks po njenem mnenju priložnost, da v svoje urjenje zaposlenih o rasnih predsodkih vključi tudi vprašanje brezdomstva.
"Ne želimo postati javna kopalnica, vendar bomo naredili pravo odločitev. V vseh primerih bomo ljudem dali ključ do stranišč, '' je dejal Schultz.
''Ne želimo, da v Starbucksu ljudje nimajo dostopa do stranišč. Naj bodo odprta za vse,'' je dodal.

Incident, ki je povzročil veliko prahu
12. aprila sta v Starbucks v Filadelfiji vstopila temnopolta obiskovalca, ki sta bila tam dogovorjena s tretjo osebo za poslovni sestanek. Ker sta ga čakala, nista še ničesar naročila, želela pa sta uporabiti stranišče. Nato pa so ju pozvali, naj zapustita kavarno, ker tega nista želela storiti, je upravnik poklical policijo, ki ju je aretirala.
Primer je v javnosti povzročil veliko razburjenja in verigo kavarn spravil na slab glas. Podjetje se je aretiranima opravičilo, ta mesec pa so v enem popoldnevu izvedli obvezno urjenje za vse zaposlene na področju rasnih predsodkov.
''Na izobraževanju so zaposleni izvedeli, kako enakopravno obravnavati vse goste, brez predsodkov,'' so povedali v podjetju.
Sturbucks pa ni edino podjetje v ZDA, ki je imelo svoje toaletne prostore zaklenjene. Želeli so se namreč izogniti statusu ''javnih kopalnic''.
Poleg težav z vandalizmom se številna podjetja soočajo s slabo higieno in posledično dragim vzdrževanjem.
KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.