Tujina

Srečanje Peres-Šaron

Jeruzalem/Washington, 12. 10. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Izrelski premier Ariel Šaron in vodja izraelske diplomacije Šimon Peres sta na sinočnjem srečanju govorila o razmerah na palestinskih območjih, je poročala izraelska televizija.

Ariel Šaron in Šimon Peres
Ariel Šaron in Šimon Peres FOTO: Reuters

Podrobnosti pogovorov sicer niso znane, vendar naj bi sogovornika razpravljala predvsem o izvajanju izraelsko-palestinskega premirja, za katerega sta se 26. septembra dogovorila Peres in palestinski vodja Jaser Arafat.

Na novinarski konferenci v Washingtonu pa je o izraelsko-palestinskem vprašanju spregovoril tudi ameriški predsednik George Bush. Vprašanju, ali se bo morda srečal z Arafatom in si prizadeval za rešitev krize med Izraelom in Palestino, pa se je izognil s trditvijo, da ZDA aktivno sodelujejo pri reševanju krize in kot dokaz navedel telefonske pogovore državnega sekretarja Colina Powella s Šaronom in Arafatom.

Slednjega pa bo sprejel le, če bo jasno, da bo srečanje prispevalo k napredku pri reševanju krize.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20