Kot je danes povedal Ari Fleischer, imajo ZDA konkretne dokaze, da so ruska podjetja iraškemu režimu nudila pomoč in prepovedane snovi, kot so daljnogledi za nočno opazovanje, tehnološko razvite sisteme protizračne obrambe in protitankovske rakete. S tem so po navedbah Bele hiše kršila embargo ZN na prodajo orožja Iraku. Povedal je še, da je ameriška stran ruski vladi izrazila svoje pomisleke.
Ruski zunanji minister Ivanov je medtem zanikal, da bi Rusija kršila sankcije ZN. "Rusija strogo spoštuje vse mednarodne obveznosti in Iraku ni dobavila nobene opreme, tudi ne vojaške, s katero bi obšla sankcije," je dejal Ivanov. Če pa bi odkrili, da so ruska podjetja kršila sankcije ZN, bo Rusija "z vso strogostjo postopala proti tej resni kršitvi ruskega kazenskega prava", je še dodal Ivanov.
Pred tem je že tiskovni predstavnik ruske vlade Aleksej Volin zatrdil, da Rusija ni prodajala orožja Iraku, prav tako pa spoštuje vse resolucije, ki jih je Varnostni svet ZN sprejel v zvezi z Irakom ali s katero od drugih držav. Tudi rusko elektronsko podjetje Avijakonverzija je zavrnilo poročanje ameriških medijev, da je domnevno dobavilo Iraku oddajnike za motenje.
ZDA so se že v soboto pritožile pri ruskih oblasteh zaradi delovanja ruskih podjetij, ki naj bi Iraku prodajala orožje in s tem neposredno ogrozila varnost ameriških, britanskih in avstralskih vojakov v Iraku. Po besedah tiskovne predstavnice State Departmenta Brende Greenberg ministrstvo od Moskve še ni prejelo zadovoljivega odgovora v zvezi s trgovino z orožjem. Kot je še dejala, je State Department Rusiji sicer večkrat izrazil svojo zaskrbljenost zaradi prodaje "občutljive vojaške opreme" Iraku v dneh pred začetkom vojaškega posredovanja.