Strokovna žirija dnevnika Slobodna Dalmacija, ki so jo sestavljali Anatolij Kudrjavcev, Jakša Fiamengo in Jasen Boko, je v obrazložitvi zapisala, da je režiser k temu zapletenemu besedilu pristopil kot k obtožujočemu sistemu, ki se potopi globoko v kolektivno podzavest in razkriva univerzalno neumnost, ki ideološko izziva največje nesreče človeštva. Predstavo je po mnenju strokovne žirije dodatno obogatil njen spust v Dioklecijanove kleti, saj je tako simbolično poglobila tudi svoje časovno potapljanje.
Dogodek je potekal v nazornih okoliščinah, ki se niso hotele zateči v stilizacijo, temveč so se vestno navezale na neko oddaljeno življenjskost, ki jo zastopajo le še prikazni. Igralci pa so se izkazali kot izjemni mojstri besede in giba, njihova telesa, glasovi in gibi so se z zvoki in oblikami zlili v groteskno simfonijo, ki je vzbujala strahospoštovanje - občudovanje in jezo hkrati. Anatolij Kudrjavcev je v kritiki predstave v Nedjeljni Dalmaciji med drugim podaril, da je SMG gledališče, ki občinstva ne vabi k nedolžni zabavi, temveč k zapletenemu delu, morda celo k naporni soudeležbi v ustvarjalnih mukah. Igra ljubljanskih odrskih umetnikov po njegovih besedah v Splitu nikdar ni bila vprašljiva. Vsi so mojstri govora in giba, njihov videz in glas se prilagaja okoliščinam, odvisno od vzponov in padcev.
Dubravka Vrgoč je v Vjesniku o predstavi med drugim zapisala, da se režiser Eduard Miler odlično znajde v razstavljenem mozaiku različnih občutkov, stanj, značajev in citatov. Slovenski igralci so po njenem mnenju sijajno predstavili obsesije Heinerja Muellerja.
Kot je znano, je nagrado za glasbeni del programa prejela Zlatomira Nikolova za vlogo Amneris v Verdijevi operi Aida.