V Iraku se je spet razstrelil samomorilski napadalec. Tokrat so skrajneži udarili na avtobusu v Bagdadu. Tamkajšnja policija je sporočila, da je bilo v napadu ubitih najmanj 30 ljudi, 25 oseb pa je ranjenih.
Eksplodiralo je nekaj pred 10. uro po lokalnem času, ko je avtobus zapuščal postajo Al Nahda v središču Bagdada. Na poti je bil v Nasirijo na jugu Iraka. Na omenjeni avtobusni postaji je zaradi samomorilca že avgusta umrlo 43 ljudi, 89 je bilo ranjenih.
Turški premier Recep Tayyip Erdogan je medtem med obiskom v Avstraliji menil, da je ameriško-britanski napad na Irak spremenil državo v teren za urjenje teroristov. "Lahko rečemo, da rešitve za položaj v Iraku še ni, saj vsak dan v državi umre več deset ljudi," je dodal Erdogan po sestanku z avstralskim premierom Johnom Howardom, ki je eden najtrdnejših podpornikov prizadevanj koalicije pod vodstvom ZDA v Iraku.
Ugrabitelji podaljšali ultimat

Ugrabitelji štirih mirovnih aktivistov iz Kanade, Velike Britanije in ZDA v Iraku so podaljšali ultimat. Kot je v noči na četrtek poročala arabska televizijska postaja Al Džazira, so ugrabitelji vladam v Londonu, Washingtonu in Ottawi do sobote dali čas za izpolnitev zahtev. Prvotno so zagrozili, da bodo talce, če se tuji vojaki ne bodo umaknili iz Iraka in ne bodo izpustili vseh iraških zapornikov, ubili danes.
Britanec Norman Kember, ki so ga skupaj s še tremi uslužbenci neke krščanske nevladne organizacije, Kanadčanoma in Američanom, 26. novembra ugrabili v Bagdadu, je v sredo prek videoposnetka pozval britanskega premiera Tonyja Blaira, naj umakne svoje vojake iz Iraka. Odgovornost za ugrabitev je prevzela doslej neznana skupina skrajnežev Brigade mečev pravičnosti.
Ker že dva tedna ni novic o ugrabljeni nemški arheologinji Susanne Osthoff, se je v sredo na ugrabitelje obrnil tudi nekdanji nemški kancler Gerhard Schröder. "Sklicujem se na vašo človečnost in usmiljenje", je za Al Džaziro dejal. Osthoffova je v težavnih časih bolnim otrokom in pomoči potrebnim v Iraku priskrbela zdravila in ostalo pomoč. Pomagala je ohranjati kulturno dediščino vaše države. Spreglejte in dokažite, da spoštujete njeno življenje, je še dejal nekdanji nemški kancler.