Tri moške je sodnik S. N. Dhingra obsodil zaradi vojskovanja proti Indiji, za kar je zagrožena smrtna kazen. Neka ženska pa je bila spoznana za krivo prikrivanja informacij indijski policiji pred napadom.

Sodnik bo četverici, ki se je izrekla za nedolžne, kazni izrekel v torek. Po besedah tožilstva so bili obtoženi del zarote, ko je pet oboroženih moških 13. decembra lani vdrlo v indijski parlament, kjer so, preden so jih ubili varnostniki, ustrelili devet ljudi.
Nihče od obtoženih ni neposredno sodeloval v napadu, a so - po trditvah tožilstvo - pomagali pri načrtovanju napada in nudili logistično podporo napadalcem. Kot je še dejal sodnik, je bila trojica moških spoznana za krive snovanja načrta za uboj premiera Atala Baharija Vajpayeeja in notranjega ministra, podpredsednika vlade Lala Krishno Advanija. Napadalci so nameravali zajeti tudi poslance.

Dva izmed obsojenih naj bi bila po trditvah indijskih oblasti člana kašmirske separatistične organizacije Jaish-e-Mohammad. V odsotnosti je indijsko sodišče zaradi vpletenosti v primer obsodilo še tri osebe, med njimi tudi ustanovitelja in voditelja te skupine, ki jo je sicer Pakistan kmalu po napadu na indijski parlament prepovedal.