V 7000 let starem človeškem pokopališču na jugozahodu Nemčije so arheologi našli dokaze o množičnem kanibalizmu. Znanstveniki pravijo, da njihova najdba ponuja redke dokaze kanibalizma v Evropi v dobi zgodnjega neolitika.
V bližini mesta Herxheim so namreč odkrili okoli 500 človeških ostankov, ki kažejo na to, da je bil v Evropi morda prisoten kanibalizem. Med načrtno pohabljenimi ostanki so znanstveniki našli tudi otroške kosti in ostanke še nerojenih otrok.
Vodja raziskovalcev Bruno Boulestin s francoske univerze Bordeaux je povedal, da je s kolegi našel dokaze, da so bile človeške kosti namerno odrezane in polomljene, kar nakazuje na kanibalizem.
''Na živalskih kosteh vidimo vzorce, ki kažejo na to, da so bile oslinjene in pražene. Nekatere iste vzorce smo videli tudi na človeških kosteh,'' je povedal in dodal, da je kljub vsemu težko dokazati, da so bile te kosti namerno skuhane.
Nekateri znanstveniki so teorijo kanibalizma že zavrnili in poudarili, da bi vzrok za odstranitev mesa s kosti lahko bil del pogrebnega obreda. Vendar je Boulestin povedal, da so bili človeški ostanki namerno pohabljeni in da obstajajo dokazi, da so bili številni ostanki prežvečeni.
Zgodnji neolitik je doba, ko se je kmetovanje najprej razširilo v osrednji Evropi in skupina znanstvenikov verjame, da je bil kanibalizem v Evropi izjemen dogodek – morda se je izvajal v obdobju lakote.
KOMENTARJI (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.