Krivec za požar naj bi bil lokalni prebivalec, ki je na hribu sežigal suhe veje. Ker je to počel na izsušenem pobočju, po koncu dela pa ognja ni pravilno pogasil, svoje pa je k širjenju ognja dodal še veter, je sledil ogromen požar, ki je pogoltnil domove in življenja.
Zagorelo je 23. junija, v času, ko so bili gasilci zaposleni že z enim velikim požarom. Zaradi pomanjkanja gasilcev, opreme in domnevno tudi podcenjevanja uničujoče moči ognja na novem požarišču, se je ognjena krogla nato začela valiti izjemno hitro, oblasti pa so bile podobno neučinkovite tudi pri obveščanju lokalnih prebivalcev o požaru in evakuaciji z ogroženega območja.
Grška javnost je bila nad dogajanjem zgrožena, zato je sledila preiskava. Delno ali popolnoma je bilo namreč uničenih več kot 4000 stavb, poleg skoraj sto mrtvih, je bilo še na desetine ranjenih.
Jeza ljudi je odnesla namestnika notranjega ministra, načelnika policije in načelnika gasilcev. Politika je skušala javnost pomiriti s 500 milijoni evrov za reorganizacijo služb za naravne nesreče, napovedali so tudi rušenje 3200 črnih gradenj. Te naj bi bile krive, da se številni niso uspeli umakniti na varno, ker so zapirale dostope na poti, ki bi omogočale beg. Veliko prebivalcev še vedno meni, da gre za ukrepe, ki naj bi pomirili javnost, brez da bi za tragedijo kdo resnično odgovarjal ali da bi se stvari spremenile tako, da se podobne tragedije ne bi zgodile, menijo namreč, da je bila bolj kot črne gradnje, za tragedijo kriva slaba koordinacija pristojnih.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.