Vonnegut je avtor romanov, kot so Klavnica pet ali Otroška križarska vojna, Časotresk in Zajtrk prvakov. V svojih delih je satirično in v temnih tonih obravnaval absurdnost vojne in preizpraševal pregovorne prednosti znanosti.
Vonnegut je umrl za posledicami možganskih poškodb, ki jih je utrpel potem, ko se je pred nekaj tedni ponesrečil v svojem manhattanskem stanovanju, je povedala njegova soproga, fotografinja Jill Krementz.
Pisatelj, avtor približno 19 romanov, med katerimi so bili številni velike uspešnice, kratkih zgodb, esejev in dram, si je v pisateljski karieri pridobil status družbenega kritika. Na svojih predavanjih je občinstvo vedno znova opozarjal, naj misli z lastno glavo, hkrati pa je bil zelo kritičen do institucij, ki so po njegovem mnenju razčlovečile ljudi.
Sicer zelo priznan pisatelj je vse življenje trpel za depresijo; leta 1984 je poskusil narediti samomor, ki ga je kasneje komentiral kot "šušmarsko delo".
Vonnegut, ki se je leta 1922 rodil v Indianapolisu, je bil v času bombardiranja Dresdna med II. svetovno vojno v mestu kot ujetnik. Večkrat je poudaril, da akcija zaveznikov, ki je zahtevala 135 tisoč žrtev, nikakor ni vplivala na tematiko njegovega pisanja.
Pisatelj Gore Vidal je Vonneguta označil kot povsem samosvojega in poleg Normana Maierja enega zadnjih literatov, ki so sodelovali v II. svetovni vojni. V nasprotju z generacijskimi kolegi ni prisegal na realizem, prisegal je na domišljijo. In, tako Vidal, če smo bili prvi zaradi zavezanosti realizmu včasih malce dolgočasni, to nikakor ne drži za Vonneguta.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.