Na peto mesto se se uvrstili biatlonka Andreja Grašič, skakalec Primož Peterka in alpski smučar Jure Košir. Skupaj je bilo na teh ZOI osem slovenskih uvrstitev med prvo deseterico, še nadaljnjih 15 med prvo dvajseterico, pod 30. mestom pa je bilo 16 slovenskih dosežkov.
"Z rezultati na teh ZOI v OKS nismo zadovoljni. Dosegli smo manj kot pred štirimi leti v Lillehammerju, kjer so trije športniki osvojili bron, vendar pa več kot na prvih zimskih igrah s samostojno udeležbo pred šestimi leti v Albertvillu," je po zadnjem slovenskem nastopu na Japonskem ugotovil predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) Janez Kocijančič.
Razočarali so predvsem alpski smučarji, zadovoljni pa so lahko v biatlonskem taboru, kjer je moški del na posameznih tekmovanjih izboljšal dosežke s tekem v svetovnem pokalu. Grenak je priokus zaradi izgubljene priložnosti za odličje Grašičeve na 15 kilometrov, ki je imela kar štiri zgrešene strele. V smučarskih skokih se je izkazal Primož Peterka s petim in šestim mestom. Peterka je imel prav tako priložnost za odličje, vendar pa je v brezveterju med njegovim skokom dosegel največ, kar je bilo tedaj mogoče. Tekačica Nataša Lačen je z 18. mestom po dolgem času Slovenijo približala najboljšim v tej smučarski panogi. Pogorel je nordijski kombinatorec Roman Perko, umetnostna drsalka Mojca Kopač pa je nastopila v okviru zmožnosti.