''Bila sem na obisku pri prijatelju v 18. okrožju, kjer je tudi prišlo do streljanja. Odsvetoval mi je pot z metrojem, a takrat se še nismo zavedali, za kako resen napad gre,'' je za 24ur.com povedala Slovenka Ana Šuligoj, ki trenutno v Parizu piše magistrsko nalogo.
PREBERITE ŠE: V Franciji veljajo izredni ukrepi, meje so zaprte, vojska mobilizirana
"Sama živim v 10. okrožju, kjer je tudi bilo streljanje. Zaenkrat smo vsi zelo, zelo prestrašeni. Ljudje se zadržujejo v domovih oz. ostajajo zaprti, kjer koli že so." Dobro uro po napadih v Franciji je bila Ana še vedno v šoku, saj si po tragediji 'Charlie Hebdo' ne bi mislila, da se kaj takega še kdaj lahko zgodi. "Težko je govoriti zdaj, ozračje je zelo čustveno. Veliko število ljudi je umrlo v različnih napadih.'' Šuligojeva nam je še zaupala, da je ves čas njenega bivanja v Parizu bilo čutiti napetost v zraku, saj ljudje nikoli niso mogli vedeti, kdaj bodo teroristi (vnovič) udarili.
Kristijan živi v bližini napadene restavracije in koncertne dvorane
Govorili smo tudi s Slovencem Kristijanom Lešnikom, ki živi v Parizu. Dejal je, da živi v 11. okrožju, Rue Saint Maur, ki je v bližini enega izmed napadenih lokalov in koncertne dvorane Bataclan.
''V času napada sem bil v stanovanju, v novicah je bil sprva prikazan le en strelski napad na lokal pri postaji Charonne (La Belle Equipe op.a.). Takoj za tem, pa je bilo po televiziji, da je prišlo do več strelskih pohodov in kmalu za tem tudi do bombnega napada na Stade De France, kjer sta se razstrelila dva samomorilska napadalca.''
''Reakcija je bila seveda strah in zgroženost, podobno kot po napadu na Charlie Hebdo januarja, ki je tudi le okoli 900 metrov oddaljen od mene. Tukaj, na naši ulici je veliko lokalov, sploh ob petkih zvečer je zunaj zelo veliko mladih ljudi, vendar se je vse izpraznilo, v pičle pol ure je bilo vse zaprto,'' je za 24ur.com dogajanje opisal Kristijan Lešnik in dodal, da nekateri ljudje niso hoteli niti iz restavracij in so samo zagrnili zavese. Ljudje so se po ulicah razbežali takoj, taksisti jih vozijo zastonj, na metroje ljudje ne upajo.
Že od januarja je bilo na ulicah veliko vojske, zdaj jo bo še več, je dejal in dodal, da je ''stopnja nevarnosti v Parizu sedaj praktično na istem nivoju, kot če si v Bagdadu, Bejrutu in podobno''.