
Od 124 poslancev spodnjega doma, ki so se udeležili glasovanja, jih je za izvolitev Maršičanina glasovalo 60, proti jih je bilo 51, sedem glasovalnih lističev je bilo neveljavnih, ostali pa sploh niso bili oddani. Tisti iz vladajoče koalicije, ki niso glasovali za Maršičanina, so storili napako, ki ni v škodo DSS in njenega kandidata, marveč v škodo države, je še dejal Šami.
Velimir Radojević bo na položaju obrambnega ministra zamenjal Slobodana Krapovića, prav tako člana SNP, ki je odstopil sredi meseca, medtem ko bi moral Maršičanin zamenjati Jovana Rankovića, ki je odstopil v prvih dneh januarja.
Oba skupščinska domova bosta nadaljevala zasedanje po popoldanskem premoru, ko bosta med drugim obravnavala predlog opozicije za razrešitev guvernerja centralne banke (NBJ) Mlađana Dinkića, govorili pa naj bi tudi o okvirnem sporazumu o nasledstvu nekdanje SFRJ.
Za postopno sodelovanje s haaškim sodiščem
Jugoslovanska vlada se je odločila, da bo sodelovala s haaškim Mednarodnim sodiščem za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije, vendar pa naj bi bilo to sodelovanje postopno, je dejal jugoslovanski zunanji minister Goran Svilanović po današnjem srečanju z nizozemskim kolegom Joziasom Van Aartsenom v Haagu.
Medtem ko se bo proces proti nekdanjemu jugoslovanskemu predsedniku Slobodanu Miloševiću zaradi zločinov na Kosovu začel 12. februarja, pa so štirje soobtoženi, med njimi tudi srbski predsednik Milan Milutinović, še vedno na prostosti. Glede izročitve ostalih obtoženih je Svilanovič poudaril, da jugoslovanska vlada potrebuje čas, da se pripravi in da preveri javno mnenje. Ljudi moramo prepričati, da so bili zločini storjeni in da se morajo tisti, ki so jih storili, soočiti s pravico. Po več kot desetih letih propagande Miloševićevega režima, so nekateri še vedno prepričani, da so delovali v interesu države, je še dodal Svilanović.
Jugoslovanski zunanji minister je danes na delovnem obisku na Nizozemskem, kjer naj bi podpisal sporazum o zaščiti nizozemskih naložb v ZRJ.