Dan po nesreči na rimski podzemni železnici, ki je zahtevala smrtno žrtev, 236 ljudi pa je bilo ranjenih, je rimska podzemna železnica danes ponovno začela obratovati. Preiskava o vzrokih nesreče še poteka.
Ponoči so s postaje Vittorio Emanuele, kjer se je zgodila nesreča, odstranili oba poškodovana vlaka. Kljub temu se vlaki tam še vedno ne ustavljajo.
Tri preiskave
V Rimu so že stekle tri preiskave, ki jih vodijo vlada oziroma ministrstvo za promet, občina in podjetje, ki upravlja rimsko podzemno železnico. Preučili naj bi tudi črno skrinjico, ki je tako kot na letalih beležila dogajanja v kabini.
Preiskovalci so že izključili možnost, da bi bila nesreča posledica terorističnega napada, in sumijo, da je zanjo najverjetneje kriva človeška napaka ali tehnična okvara. Voznika vlaka, ki je prevozil več rdečih luči in se zaletel v vlak na postaji, naj bi v kratkem zaslišali. Imel je srečo, da je preživel.
Še veliko neznank
Kaj se je dogajalo pred nesrečo, ostajo v veliki meri neznanka. Strojevodja vlaka, ki se je zaletel v tistega pred njim, je sodelavcu povedal, da so mu iz centrale dali znak, da lahko zapelje na postajo. Tam bi sicer morali vedeti, da je na postaji že drug vlak.
Poleg tega še ni popolnoma jasno, zakaj ni upošteval rdeče luči na semaforju. Policija je sicer ugotovila, da strojevodje to velikokrat počnejo in raje ubogajo napotke iz centrale, da bi tako zmanjšali zamude.
Japonka najhuje ranjena
Ranjeni niso v smrtni nevarnosti, trdijo v bolnišnicah. Preživela naj bi tudi Japonka, ki je bila najhuje poškodovana in je potrebovala več operacij. Zdravniki so sicer v napovedih zadržani. "Če ne bo zapletov, smo prepričani, da bo pacientka sčasoma popolnoma okrevala," so zapisali v izjavi za javnost.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.