Prošnjo za podaljšanje misije Jantarna lisica je generalnemu sekretarju zveze NATO Georgeu Robertsonu v Skopju predal makedonski premier Ljubčo Georgievski. Ob tem je izrazil prepričanje, da bo makedonskemu vodstvu s pomočjo mednarodne skupnosti in zveze NATO v državi uspelo znova vzpostaviti mir.

Robertson je ob tem izrazil prepričanje, da bo Severnoatlanstski svet, ki se bo sestal prihodnjo sredo, ugodil prošnji Makedonije. Robertson, ki je v Skopje prispel v četrtek zvečer, je še povedal, da se je med obiskom v Makedoniji sestal z makedonskim političnim vodstvom, med drugim z makedonskim predsednikom Borisom Trajkovskim, s katerim sta razpravljala o članstvu Makedonije v Partnerstvo za mir. Pred tem se je Robertson srečal s premierom Georgievskim, makedonskim obrambnim ministrom Vladom Popovskim, nenapovedano pa tudi jugoslovanskim zunanjim ministrom Goranom Svilanovićem, ki je tudi na obisku v makedonski prestolnici.

Robertson in Georgievski sta na današnjih pogovorih razpravljala predvsem o širitvi zveze NATO in o članstvu Makedonije v zavezništvu. Izpostavila sta pripravljenost na sodelovanje in poudarila, da Makedonija izpolnjuje obveznosti iz okvirnega sporazuma, pa tudi pričakovanja glede ponovne združitve makedonskega ozemlja. Evropska unija pa je danes izrazila pripravljenost prevzeti vodenje mirovne misije v Makedoniji od zveze NATO, vendar ne pred poletjem. Kot je v španskem Caceresu ocenil visoki predstavnik petnajsterice za skupno zunanjo in varnostno politiko Javier Solana, EU to nalogo lahko opravlja in jo je pripravljena sprejeti, če bo potrebno.

Robertson je pred odhodom v makedonsko prestolnico dejal, da je NATO pripravljen na podaljšanje mirovne misije v Makedoniji. V Makedoniji je v okviru zavezniške operacije trenutno nameščenih kakih 900 pripadnikov zveze NATO, katerih glavna naloga je po razorožitvi albanskih skrajnežev skrbeti za varnost in varovati mednarodne opazovalce v državi. Operacijo Jantarna lisica vodi Nemčija, po prvotnih načrtih pa naj bi se končala 26. marca.