Turška civilna letala ne smejo več leteti nad Sirijo, je sporočil uradni Damask, popoldne pa se je za povračilen ukrep odločila še Ankara, tako da tudi sirska civilna letala ne smejo vstopiti v turški zračni prostor. Po navedbah turškega zunanjega ministra Ahmeta Davutogluja so ukrep sprejeli, ker Damask izkorišča potniška letala za prevoz vojaške opreme.
Napetost med sosednjima državama tako samo še narašča. Sirska odločitev je padla le nekaj dni po tem, ko je Turčija prizemljila sirsko potniško letalo, češ da bo v Sirijo pripeljalo rusko orožje
Tako Sirija kot Rusija sta te navedbe označili za laži, prav tako pa je Sirija pozvala Turčijo, naj zajeto ''orožje'' pokaže javnosti.

Napetost narašča iz dneva v dan
Napetost med sosedama narašča že nekaj časa. V minulih tednih je prišlo tudi do obstreljevanja z obeh strani, potem ko je sirska granata ubila turško petčlansko družino. 4. oktobra je nato turški parlament odobril vojaško posredovanje v Siriji, a kot so takrat razlagali, gre bolj za zastraševanje kot pa za vojno napoved. Vlada je tudi podprla sirsko opozicijo in pozvala Bašarja Al Asada, naj se umakne s položaja predsednika.
Medtem nasilje v Siriji med režimsko in opozicijsko vojsko ne pojenja. Človekoljubna organizacija Human Rights Watch je sporočila, da so Asadove čete na zelo poseljena območja odvrgle tudi kasetne bombe, ki so v več kot 100 državah prepovedane. Sirija se konvenciji o prepovedi tega orožja ni pridružila.
KOMENTARJI (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.