Prebivalci Severne Koreje še vedno žalujejo za 17. decembra umrlim voditeljem Kim Jong Ilom, a imeli bodo možnost, da zopet vidijo njegov obraz ter se mu znova in znova poklonijo. V državi so namreč napovedali, da bodo telo Kim Jong Ila balzamirali in razstavili v istem mavzoleju v središču Pjongjanga, kjer so tudi posmrtni ostanki njegovega očeta Kim Il Sunga. Dan njegovega rojstva 16. februar pa so preimenovali v ''dan sijoče zvezde''. Tako je bila poimenovana tudi raketa dolgega dometa, ki so jo razvili pod njegovim vodstvom. V 17-letni vladavini je Kim Jong Il nadziral razvoj vojske in vojaške tehnologije, ki naj bi vključevala tudi jedrsko orožje.
Umrlega ''ljubljenega vodjo'' naj bi že imenovali kot ''večnega vodjo partije'', podobno kot velja za njegovega očeta, da je ''večni predsednik'' Severne Koreje. Da bi gradili kult osebnosti in s tem večali ugled dinastije in naslednika Kim Jong Una, bodo po državi postavili številne kipe, razobesili portrete in gradili stolpe v čast njegovi nesmrtnosti. V državi naj bi bilo že več kot 3000 t. i. stolpov večnega življenja, s katerimi Kim Il Sunga poveličujejo kot božanstvo.
Najstarejši sin ima profil na Facebooku
Medtem ko država še vedno objokuje Kim Jong Ila, se njegov najstarejši sin Kim Jong Nam ukvarja z družbenim omrežjem Facebook. Najstarejši sin je šele nekaj dni po pogrebu obiskal grob svojega očeta. Kim Jong Nam, ki je sicer dolga leta veljal za naslednika dinastije, je v očetovo nemilost padel, ko so ga leta 2001 ujeli pri nezakonitem prestopu japonske meje, ker naj bi želel obiskati zabaviščni park, šušljalo pa se je tudi, da je redni obiskovalec tokijske rdeče četrti. Sedaj naj bi s profilom na Facebooku ter z izdajo do režima kritične knjige poskušal stopiti iz sence. Profil na družbenem omrežju naj bi sicer ustvaril s psevdonimom Kim Chol.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.