Tudi danes se je na demonstracijah v Bagdadu zbralo več deset tisoč šiitov in zahtevalo izročitev nekdanjega voditelja Sadama Huseina, ki so ga zajele ameriške sile, iraškemu sodstvu. "Husein ni vojni ujetnik, ampak vojni zločinec," so vzklikali. Široko avtonomijo za kurdsko regijo na severu Iraka, ki jo zahtevajo Kurdi, pa so demonstranti zavrnili.

Demonstranti so se zbrali na poziv radikalnega šiitskega voditelja Muktade al Sadra. Že v ponedeljek se je v središču Bagdada na poziv velikega ajatole Alija al Sistanija zbralo več kot 100 tisoč šiitskih protestnikov, ki so zahtevali čimprejšnjo organizacijo splošnih volitev v Iraku.
Spet sestanek v New Yorku
Na pobudo generalnega sekretarja Združenih narodov Kofija Annana so se v ponedeljek na sedežu ZN v New Yorku sestali predstavniki ZN in sveta prehodne iraške vlade pod vodstvom predsednika Adnana Pačačija ter ameriški civilni upravitelj v Iraku Paul Bremer.
Predstavniki sveta prehodne iraške vlade in Bremer so na srečanju predlagali oblikovanje posebne ekipe strokovnjakov ZN, ki bi na terenu preučila, ali je možno pred letošnjim poletjem izvesti splošne neposredne volitve v Iraku. Na teh volitvah naj bi izvolili prehodno vlado, ki bi 30. junija 2004 prevzela oblast v državi. Kot je po srečanju povedal Annan, je pred sprejemom kakršnekoli odločitve glede napotitve strokovnjakov ZN v Irak potrebno proučiti določena tehnična vprašanja.
Katar bo delno odpisal iraški dolg

Posebnemu odposlancu ameriškega predsednika za iraški dolg Jamesu Bakerju, ki je danes začel turnejo po državah Perzijskega zaliva, je od Katarja uspelo dobiti zagotovilo za zmanjšanje obremenitve Iraka z zunanjim dolgom. S katarskega zunanjega ministrstva so sporočili, da bi Katar Iraku odpisal velik del dolga, odprta ostaja pa tudi možnost, da bodo iraški dolg v primernem trenutku tudi v celoti razveljavili.
Baker je obiskal tudi Združene arabske emirate, , kjer je prav tako dosegel dogovor o dopisu večine od 3,8 milijard dolarjev iraškega dolga. Prestolonaslednik šejk Kalifa Ben Zajed Al-Nahjane je dejal, da se bodo Združeni arabski emirati o odpisu dolga pogajali z novo iraško vlado, ki naj bi oblast od koalicijske uprave prevzela 1. julija letos.
Preiskava vojnih zločinov v Iraku?
Osem mednarodnih pravnikov je od Mednarodnega kazenskega sodišča (ICC) zahtevalo, naj preišče, ali so člani britanske vlade lani v Iraku zagrešili zločine proti človečnosti. Strokovnjaki svojo zahtevo utemeljujejo z navedbami, da so koalicijske sile v Iraku uporabile kasetne bombe in strelivo z osiromašenim uranom. Omenjene navedbe so potrdile tako priče kot strokovnjaki.
Skupina, ki je zahtevo sestavila na pobudo nevladne organizacije Peacerights, britansko-ameriškim silam očita tudi napade na novinarje. Kot je povedal predstavnik organizacije Peacerights Phil Shiner, ni razloga, da se britanski premier Tony Blair ter ministra za zunanje zadeve in obrambo Jack Straw in Geoff Hoon ne bi pojavili pred sodiščem.