Na vprašanje, ali ima "krvave roke", je Mušaraf odgovoril, da je to vprašanje pod častjo, je pa dodal, da želi v vsakem primeru odgovoriti javnosti. "Moja družina nikakor ni družina, ki verjame v ubijanje ljudi, umore, zarote," je dejal.
Scotland Yard ni pogodu opoziciji
Privrženci umorjene opozicijske voditeljice nasprotujejo napovedi vlade, da ji bo pri preiskavi atentata pomagal britanski Scotland Yard. Znova so pozvali k oblikovanju posebne komisije pod okriljem Združenih narodov, kar pa oblasti zavračajo. Megla zmešnjave se bo razjasnila le, če bo režim sprejel zahtevo stranke za izvedbo preiskave ZN, kot se je to zgodilo v primeru umora libanonskega premiera Rafika Haririja," je medtem izjavil tiskovni predstavnik Pakistanske ljudske stranke (PPP), ki jo je do nedavnega vodila Butova, Farhatula Babar. Kot je dodal, je Mušarafov režim izgubil svojo verodostojnost in "niti domača preiskava niti medla udeležba tujine ne bosta pomirili dolgotrajnih dvomov in sumov".
Scotland Yard je že potrdil, da v Pakistan pošilja manjšo ekipo pripadnikov svoje protiteroristične enote. Veliko Britanijo naj bi zapustili še ta teden. Butova je velik del osemletnega izgnanstva preživela v Londonu, dokler se ni oktobra 2007 vrnila v svojo domovino.
Zakaj so preložili volitve?
Mušaraf je tudi zanikal obtožbe opozicijske Pakistanske ljudske stranke, da so bile parlamentarne volitve preložene zato, da bi imeli njegovi privrženci dovolj časa za prireditev izidov. "Boste videli, da ne bo možnosti za prevare," je zagotovil. Volitve so zaradi atentata na Butovo in nasilja, ki je zatem zajelo državo, z 8. januarja prestavili na 18. februar. Kljub obtožbam na račun Mušarafa jih opozicija ne bo bojkotirala.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.