Oba voditelja sta se na srečanju zavzela tudi za dodatno zbližanje držav in za čimprejšnjo razjasnitev spornih vprašanj glede kmetijske politike znotraj Evropske unije. Chirac pa je Schröderju izrazil še "največje sočutje" ob zadnjih katastrofalnih poplavah, ki so prizadele Nemčijo.
Schröder je na srečanju v Hannovru, ki sta se ga udeležila tudi zunanja ministra obeh držav, Joschka Fischer in Dominique de Villepin, opozoril na več skupnih stališč Francije in Nemčije glede vprašanja Iraka. Pri tem je nemški kancler Chiracu še pojasnil, "zakaj se Nemčija ne bo udeležila vojaške akcije v Iraku". Chirac pa je glede Iraka poudaril, da Francija še čaka na razpravo v Varnostnem svetu ZN. "Samo Varnostni svet ima pooblastila za tako odločitev," je bil odločen francoski predsednik, ki je še dodal, da "ocenjuje nemško stališče do tega vprašanja kot povsem razumljivo". Gre za "bolj ali manj koherentno evropsko stališče", je še pojasnil.
Schröder je nadaljeval, da sta si Francija in Nemčija povsem enotni, da ne sme priti do osamljene in enostranske akcije proti Iraku. Po njegovih besedah se morajo inšpektorji ZN za razorožitev v Irak vrniti brez kakršnihkoli pogojev. "Cilj je vrniti inšpektorje v Irak, ne pa uporaba vojaških sredstev," je bil odločen nemški kancler.
Ritter "brani" Irak
Nekdanji inšpektor Združenih narodov za orožje Scott Ritter je obsodil ameriško kampanjo proti Iraku. ZDA in Veliki Britaniji očita, da nimajo nobenih dokazov, da Irak poseduje orožje za množično uničevanje. V iraškem parlamentu je poslance prepričeval o nujnosti brezpogojne vrnitve inšpektorjev, ki bi ovrgli takšna namigovanja.
Ob tem je dodal, da Irak ni bil sposoben pomagati teroristom pri načrtovanju in izvedbi napada na ZDA 11. septembra 2001.
Ritter v času sedemletnega službovanja v Iraku ni bil najbolj priljubljen. Kasneje je obtožil ZDA, da izrabljajo inšpekcije ZN za vohunjenje proti Iraku. Odtlej velja za glasnega kritika ameriške politike.