"Samo lansko leto so nam na domač naslov poslali 400 kazni. In če vzamemo v obzir, da povprečna globa znaša 500 evrov, sva s soprogom Diegom Republiki Sloveniji za leto 2018 dolžna okrog 200 tisoč evrov. Letos bo ta znesek še večji, saj smo tudi več ribarili ’v slovenskih vodah’," je povedala Franka Makovac.
"Navadili smo se na kuverte kot osli na batine," je bil slikovit Diego Makovac. Kot pravi, s soprogo dosledno upoštevata stališče hrvaškega sabora glede razmejitvene črte v Piranskem zalivu. Zakonca sta tudi na vezi s kmetijskim in pravosodnim ministrstvom, ki jima svetuje, kako postopati v nastali situacij.
Makovac je povedal, da sta z ženo prejela obvestilo opolnomočenega odvetnika Mihe Kozinca, ki ju zastopa v Sloveniji. "Kolikor sem razumel besedilo, je vrhovno sodišče zavrnilo vse naše pritožbe ter nam v nadaljnje tudi odvzelo to možnost. To pomeni, da bomo spor verjetno reševali na Evropskem sodišču za človekove pravice v Strasbourgu." Kot je povedal, kuverte, ki jih prejme od slovenske policije, po dogovoru s hrvaško vlado takoj preda policijski postaji v Umagu.
Arbitražno sodišče je leta 2017 določilo, da Sloveniji pripadajo tri četrtine Piranskega zaliva. Hrvaška zavrača uveljavitev arbitražne odločitve zaradi prisluškovalne afere ter si prizadeva za nova pogajanja o meji, navaja STA.
KOMENTARJI (64)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.