Šaron je navedbe izraelskega časnika Haaretz, ki je včeraj poročal, da je izraelska policija začela preiskavo o domnevnem posojilu nekega južnoafriškega poslovneža Šaronovima sinovoma Omriju in Giladu Šaron v višini 1,5 milijona dolarjev, označil kot "odvratno politično zaroto, katero bo ovrgel z dokumenti, ki jih ima v svoji lasti".
Omenjenih 1,5 milijona dolarjev naj bi porabili za vrnitev sredstev, ki jih je bil Ariel Šaron dolžan po nelegalnem financiranju kampanje za predsednika stranke Likud leta 1999. Šaron in njegova sinova naj bi dolgove najprej poskušala poravnati s tem, da so ranč izraelskega premiera na jugu Izraela dali pod hipoteko, kar pa so banke zavrnile, ker zemlja ni v Šaronovi lasti.
Šaron in sinova naj bi nato alternativno rešitev svojih težav našli v Južnoafriški republiki pri poslovnežu Cyrilu Kernu, ki naj bi jim 15. januarja 2002 obljubil 1,49 milijona dolarjev. Sredstva naj bi bila nato prek neke avstrijske banke in podružnice banke JP Morgan Bank v New Yorku nakazana na neko izraelsko banko. S tem finančnim jamstvom naj bi Šaronova sinova pri aprila lani najela posojilo in poravnala dolgove.
Likud pretresa škandal
Šaronovo stranko Likud sicer pretresa škandal zaradi domnevnega kupovanja glasov med volitvami centralnega odbora stranke 8. decembra lani. Zaradi omenjenih afer naj bi po izsledkih javnomnenjskih raziskav Likud na izraelskih parlamentarnih volitvah 28. januarja izgubil kar nekaj glasov. Desnica sicer še vedno ostaja favorit, saj laburistom ni uspelo izkoristiti udarcev, ki jih je bil deležen ugled Likuda.