
Glasujte proti!' in 'NE kapitulaciji!' so na transparente zapisali izraelski protestniki, večinoma prebivalci naselij v Gazi in na Zahodnem bregu, ki jim po Šaronovem načrtu grozi rušenje. "Zapustiti naselbine bi pomenilo načrtno premestiti Jude, to pa se ne bi smelo zgoditi. Takšna odločitev bi bila za izraelsko vlado sramotna," je povedala ena od protestnic.

Po Šaronovi oceni naj bi se s protestniki, ki so se zbrali pred vladno palačo v Jeruzalemu, trenutno strinjalo dvanajst od 23-ih ministrov. Potrebne večine za podporo nekoliko spremenjenemu načrtu - tokratni predvideva postopen umik Izraelcev iz Gaze in z Zahodnega brega - mu tako v vladi že drugič ne bi uspelo pridobiti.
"Menim, da je načrt zelo pomemben za Izrael in njegove državljane. Omogočil bo zaščito naših mednarodnih in varnostnih interesov in Izraelu pomagal iz trenutnega nevarnega političnega zastoja," je povedal izraelski premier Šaron.

Kljub temu pa se je Šaron odločil, da glasovanje v vladi o njegovem načrtu enostranske ločitve od Palestincev preloži na prihodnji teden, je poročal izraelski radio. Šaron je svojo odločitev sporočil ob začetku seje vlade, posvečene razpravi o omenjenem načrtu.
S to odločitvijo si je vzel še nekaj časa, ko si bo poskušal zagotoviti večinsko podporo za načrt, ki je razdelil vladno koalicijo. Šaronov načrt so 2. maja zavrnili celo člani njegove lastne stranke Likud, ki so z veliko večino glasovali proti načrtu. Je pa Šaron vladni kabinet tudi opozoril, da bo v primeru, če kabinet ne bo potrdil njegovega predloga, primoran ukrepati. Pri tem ni izključil možnosti odpuščanja ministrov.
Z odobritvijo načrta v kabinetu bi Šaron nato brez težav dobil tudi podporo kneseta. Njegov načrt sicer med drugim podpirajo načelnik generalštaba izraelske vojske general Moše Jalon, vodja notranje obveščevalne službe Šin Bet Avi Dichter in vodja vojaške obveščevalne službe general Aharon Zevi.

Novi napadi v Gazi
Izraelska vojska je davi na območju Gaze izstrelila dve raketi, ki sta ubili tri člane skrajnega palestinskega gibanja Hamas. Prva raketa je zadela motor Waela Nassarja, ki naj bi bil organizator napada pred tremi tedni, v katerem je bilo ubitih šest izraelskih vojakov.
Drugi dve žrtvi pa sta dva pripadnika oboroženega krila palestinskega gibanja Hamasa, Brigad Ezedina Al Kasama, Vael Nasar in Mohamed Sarsur. V napadu je bilo ranjenih sedem civilistov, med njimi neka ženska in trije otroci. Trupla skrajnežev so takoj odpeljali v mrtvašnico, kjer so se zbrali številni pripadniki Hamasa.
Na severu Gaze pa se je izraelska vojska pomaknila še globje v begunski kamp Rafah. Njihov cilj je uničiti podzemne prehode, po katerih naj bi palestinski skrajneži tihotapili orožje iz Egipta.