Sporno naj bi bilo posojilo v višini 1,5 milijona dolarjev, ki ga je neki južnoafriški poslovnež namenil sinovoma izraelskega premiera Ariela Šarona, Omriju in Giladu. Policija je uvedla preiskavo, izraelsko pravosodje pa je obenem za pomoč pri primeru zaprosilo južnoafriške oblasti, vendar doslej še niso zaslišali nobenega člana družine Šaron.
Omenjeni denar naj bi porabili za vrnitev sredstev, ki jih je bil Ariel Šaron dolžan po nelegalnem financiranju kampanje za predsednika stranke Likud leta 1999. Šaron in njegova sinova naj bi dolgove najprej poskušala poravnati s tem, da so Šaronov ranč na jugu Izraela dali pod hipoteko, kar pa so banke zavrnile, ker zemlja ni v njegovi lasti.
Šaron in sinova naj bi nato rešitev svojih težav našli v Južnoafriški republiki pri poslovnežu Cyrilu Kernu, ki naj bi jim obljubil 1,49 milijona dolarjev. Sredstva naj bi bila nato prek neke avstrijske banke in podružnice banke JP Morgan Bank v New Yorku nakazana na neko izraelsko banko. S tem finančnim jamstvom naj bi Šaronova sinova pri aprila lani najela posojilo in poravnala dolgove.
Blair pozval Šarona naj popusti
Britanski premier Tony Blair je izraelskega kolega Ariela Šarona pozval, naj še enkrat premisli odločitev, da palestinski delegaciji prepove odhod na srečanje v London prihodnji torek, na katerem naj bi govorili o reformah palestinskih oblasti.
Izraelska vlada je to odločitev skupaj z nekaterimi vojaškimi ukrepi sprejela po nedeljskem dvojnem samomorilskem napadu v Tel Avivu, v katerem je bilo ubitih 22 ljudi, kakih sto pa ranjenih. Za samomorilska napada naj bi bilo odgovorno Brigade mučenikov Al Akse, oboroženo krilo gibanja Fatah palestinskega voditelja Jaserja Arafata.
Omejeno gibanje za Palestince
Izrael je medtem Palestincem, mlajšim od 35 let, prepovedal zapustiti palestinska ozemlja in potovati v tujino, palestinskim ministrom pa je poleg potovanja v tujino prepovedal tudi potovanje med mesti na Zahodnem bregu.
Izraelska vojska pa je že včeraj sporočila, da Palestinci, mlajši od 35 let, ki imajo dovoljenje za delo nimajo več pravice potovati v Izrael. Dovoljenje za delo naj bi imelo kakih 17 tisoč Palestincev. "To je nov dokaz, da želi Izrael uničiti palestinske oblasti," je poudaril visoki palestinski predstavnik Sajeb Erekat.
V vdoru izraelske vojske v palestinsko begunsko taborišče Magazi v osrednjem delu Gaze pa so bili v noči na torek po zadnjih podatkih ubiti štirje Palestinci. Tiskovni predstavnik izraelske vojske je pojasnil, da so vojaki vdrli v omenjeno taborišče, Palestinci pa so streljali nanje, zato so odgovorili.