Izraelski premier Ariel Šaron in palestinski predsednik Mahmud Abas sta po vrhu, ki je zaradi novega porasta nasilja potekal v slabem ozračju, nista dajala izjav. Voditelja naj bi na vrhu govorila predvsem o načrtovanem izraelskem umiku z območja Gaze, ki je predviden za to poletje, in o porastu nasilja na palestinskih ozemljih. Srečanje je potekalo v napetem vzdušju, opisali pa so ga tudi kot "poslovnega". Po navedbah uradnih virov je srečanje potekalo mnogo dlje, kot so pričakovali.
Šaron je Abasu na vrhu ponudil, da bi v prihodnjih dveh tednih Palestincem predal nadzor nad še dvema mestoma na Zahodnem bregu - Kalkilijo in Betlehemom, če bodo Palestinci sprejeli ukrepe za zaustavitev napadov.

V skladu s februarskim dogovorom z vrha v Šarm el Šejku naj bi Izrael Palestincem predal nadzor nad petimi mesti na Zahodnem bregu, a je po predaji nadzora nad dvema ta proces ustavil. Kot razlog je navedel, da Palestinci niso razorožili skrajnežev v mestih pod njihovim nadzorom. Peto mesto je Ramala, kjer ima sedež Abas.
Izrael naj bi tudi razmislil o izpustitvi dodatnih palestinskih zapornikov iz izraelskih zaporov in o tem, da bi Palestincem, ki so bili izgnani zaradi vpletenosti v nasilje, dovolili vrnitev, so še navedli izraelski predstavniki. Izraelski radio je medtem poročal, da naj bi o izpustitvi več palestinskih zapornikov razpravljali kasneje.
Šaron je po poročanju izraelskega radia Abasu tudi dal dovoljenje za začetek priprav za vnovično odprtje letališča in pristanišča na območju Gaze. Odprtje pristanišča in letališča velja za ključno pri zmanjševanju osamitve Gaze, ko se bo iz območja umaknil Izrael.
Izrael bi tudi dopustil, da bi lahko dodatnih 26.000 palestinskih delavcev in 13.000 trgovcev dnevno delalo v Izraelu. Šaron naj bi obenem ponudil, da bi bili prehodi med Izraelom in Gazo odprti dlje. Vsi omenjeni ukrepi naj bi bili sicer odvisni od Abasovih ukrepov proti skrajnežem.
Po navedbah izraelskih predstavnikov se je Abas na vrhu zavezal, da si bo prizadeval za "eno oblast, eno pištolo" na palestinskih ozemljih. Ob tem se Abas po izraelskih navedbah ni zavezal k ničemur konkretnemu. Palestinska stran teh navedb še ni komentirala.
"Dogodki v zadnjih 48 urah so resnično naredili črn oblak nad vrhom. A upam, da bomo nadaljevali največja možna prizadevanja, da bi bil uspešen," je pred srečanjem slutil palestinski pogajalec Sajeb Erekat. "Kar smo videli z zadnjih dneh, je zelo zaskrbljujoče," pa je povedal tiskovni predstavnik izraelskega zunanjega ministrstva Mark Regev.
Zgodaj davi so izraelske sile na Zahodnem bregu aretirale 52 članov skrajnega palestinskega gibanja Islamski džihad. To je bila največja operacija od razglasitve prekinitve ognje na vrhu Abas-Šaron v egiptovskem Šarm el Šejku februarja. Izrael je akcijo izvedel v odgovor na tri zaporedne dneve napadov, ki jih je Islamski džihad izvedel v Gazi.