Resolucija, ki so jo pripravile Velika Britanija, Francija, Japonska, Južna Koreja in ZDA, razširja embargo na prodajo orožja Severni Koreji, z izjemo lahkega orožja, omejuje finančno poslovanje države s tujino in predvideva zamrznitev premoženja še dodatnih severnokorejskih podjetij. Poleg tega dokument ne dovoljuje uporabe sile, dovoljuje pa preiskave ladij na odprtem morju, če obstaja sum, da prevažajo prepovedano orožje ali jedrski material v Severno Korejo, a le ob privolitvi države, pod zastavo katere pluje sumljiva ladja.
Nova resolucija od držav še zahteva, da severnokorejske ladje, za katere obstaja utemeljeni sum, da prevažajo prepovedano orožje, ne oskrbujejo z gorivom in drugimi zalogami ter da pregledajo tovor, ki je namenjen v ali prihaja iz Severne Koreje in bi utegnil vsebovati prepovedane materiale.
Resolucija obenem najostreje obsoja jedrski poskus Pjongjanga in ga označuje kot "kršitev in očitno neupoštevanje" resolucije VS ZN, sprejete po prvem severnokorejskem jedrskem poskusu oktobra 2006.
Kot je dejal namestnik britanskega veleposlanika pri svetovni organizaciji Philip Parham, je resolucija dokaz enotnosti mednarodne skupnosti v obsodbi severnokorejskih jedrskih dejavnosti. Ob tem je pozval Pjongjang, naj se vzdrži dejanj, s katerimi izziva mednarodno skupnost. Zavzel pa se je tudi, da bi se država vrnila za pogajalsko mizo.
Po besedah ameriške diplomatke Rosemary DiCarlo pa sankcije pošiljajo močan in mednarodni odziv na "nesprejemljivo vedenje" Severne Koreje.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.