Iranki - ena je zaradi hudih poškodb umrla, druga pa naj bi bila zunaj življenjske nevarnosti - sta na tako skrajen način izrazili nestrinjanje z včerajšnjo policijsko akcijo, v kateri so pridržali 159 domnevnih mudžahidov. Večino pridržanih so sicer že izpustili, zaslišujejo jih še približno 20, med njimi tudi soprogo ustnovitelja gibanja - Maryam Radjavi.

Francoska klofuta iranskim levičarjem?
Radjavijeva je voditeljica glavne iranske opozicijske skupine v izgnanstvu Narodnega sveta iranskega upora in po mnenju njenih somišljenikov tudi bodoča predsednica Irana, ki se bo na to mesto povzpela po padcu sedanjega islamskega režima. Protestniki, večinoma levo usmerjeni Iranci v izgnanstvu, so zato prepričani, da je bila njena aretacija francoska klofuta iranski opoziciji.
Francoske oblasti sicer zatrjujejo, da so zgolj skušali preprečiti morebitne napade organizacije iranskih mudžahidov, ki se nahaja tudi na mednarodnem seznamu terorističnih organizacij. Na sedežu organizacije Mudžahidi iranskega ljudstva v bližini Pariza med preiskavo, ki je sledila včerajšnji policijski operaciji, niso našli orožja, temveč le osem milijonov dolarjev v gotovini.
Protesti v Iranu se nadaljujejo
Demonstranti - kot navaja iranska tiskovna agencija IRNA, je šlo za manjše število "agitatorjev", ki so se pomešali med študente -, naj bi na pripadnike policijskih sil metali kamenje in opeke. Poročajo tudi, da je bilo v spopadih med študenti in policijo v pokrajini Kermanšah ranjenih več ljudi. Demonstracije proti iranskemu vodstvu so potekale v mestih Kerman, Tabriz in Jazd ter v Mašhadu. Tudi v Teheranu so se včeraj zvečer spet zbrali nasprotniki režima, ki pa jih je policija kmalu razgnala. Bilo jih je manj kot prejšnje dni, iz previdnosti pa so ostali v svojih avtomobilih.