V pogovoru, ki so ga novinarji britanskega časopisa preko Skypa opravili z upraviteljem njihovega Twitter profila, je človek z vzdevkom Topiary (nekaj podobnega kot pokrajinski vrtnar) razkril razloge za samoukinitev skupine, ki so jo oblasti preganjale kot hekerje, svobodomiselni uporabniki interneta pa slavili kot interne aktiviste oziroma ''hacktiviste''. Novinarje je zanimalo, ali jim je zaradi pregona oblasti postalo prevroče, saj so samo nekaj dni pred novico o samoukinitvi britanske oblasti aretirale 19-letnega Ryana Clearyja, ki naj bi bil pripadnik te internetne skupine.
''Zavedam se, da ljudje temu ne bodo verjeli, a stvar smo zaključili zaradi njene prefinjenosti,'' je novinarjem Guardiana dejal Topiary. ''Razkritja, ki smo jih obljubili, so se zgodila, delovali smo 50 dni, na Twitterju nam je ravnokar začelo slediti 275.000 ljudi, stvari so delovale na visoki ravni, tako da smo ljudi, ki so z navdušenjem spremljali naše delovanje, preusmerili k Anonymusu in AntiSecu ter tako vse skupaj zavili v čeden paketek. Visoka nota, prefinjen konec, veliki pok, potem pa odjadrati v daljavo,'' je dejal.
''Vedeli smo, kdaj začeti, vedeli smo, kdaj končati, a predvsem smo vedeli, kako se ob našem početju dobro zabavati,'' pravi Topiary. Skupino LulzSec je sicer sestavljalo šest do osem članov.
Skupino je mnogo ljudi kritiziralo, potem ko so vdrli v uporabniške račune evropskih uporabnikov Sony Pictures in njihova uporabniška imena in gesla objavili na internetu. Številni so zato postali žrtve različnih prevar. Topiary se ne opravičuje, piše Guardian.
''Sonyjeva krivda je, da niso zaščitili in šifrirali podatkov svojih strank,'' pravi. ''V popolnem svetu bi pač objavili podatke, ki smo jih, in se ne bi zgodilo popolnoma nič. Prevare s pomočjo podatkov, ki smo jih objavili, preprosto dokazujejo, da so drugi ljudje bolj zli od nas.'' Topiary po pisanju Guardiana sam sebe vidi predvsem kot dejavnika sprememb na bolje, ki s tehnološkimi sredstvi razkriva politične zlorabe oblasti in na ta način vpliva na svet. ''Zakone je treba spoštovati, če so pošteni, ne pa ubogati brez vprašanj,'' pravi.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.