Izraelska vojska je Mahmuda Titija ubila v napadu na begunsko taborišče Balata bližini Nablusa, poleg njega pa so bili ubiti še trije Palestinci.
Skupino povezujejo z gibanjem Fatah palestinskega voditelja Jaserja Arafata. Kot so še povedali predstavniki izraelske vojske, naj bi bil Titi pomemben terorist, odgovoren za več napadov na Izraelce. Tudi druga dva Palestinca iz četverice, 22-letni Ijad Abu Hamdan in 25-letni Imad Al Hatib, naj bi bila pripadnika Brigad mučenikov Al Akse. Četrti ubiti Palestinec pa naj bi bil naključni mimoidoči. Po napadu se je izraelska vojska umaknila s palestinskega ozemlja.
Kneset podprl varčevalne ukrepe
Izraelski parlament je v prvem glasovanju podprl varčevalne gospodarske ukrepe, zaradi katerih je vladna koalicija zašla v krizo. Ukrepe je predlagal premier Ariel Šaron, ki je že včeraj odstavil štiri Šasove ministre.

Poslanci koalicijske stranke Šas so v ponedeljek glasovali proti predlogu, današnjega glasovanja pa se niso udeležili. Šaron je štiri ministre neposlušne koalicijske partnerice že odstavil, peti je odstopil sam. Za dokončno potrditev zakona sta potrebni še dve glasovanji.
Avtor spornega gospodarskega programa je finančni minister Silvan Šalom, namenjen pa je obvladovanju proračunskega primanjkljaja, ki se je povečal zaradi manjših davčnih prihodkov in večje porabe za obrambo. Program predvideva zmanjšanje državnega proračuna za okoli tri milijarde evrov. Ultraortodoksna stranka Šas je programu nasprotovala, ker načrt med drugim predvideva tudi zmanjšanje podpore družinam, ki imajo veliko otrok ali so socialno ogrožene. Ta del prebivalstva namreč predstavlja volivce stranke Šas.
Izraelci podpirajo odstavitev ministrov
Javnomnenjska raziskava, ki jo je v današnji izdaji objavil izraelski časnik Mariv, pa je pokazala, da kar 62 odstotkov Izraelcev podpira Šaronovo odločitev glede odstavitve ministrov stranke Šas. 45 odstotkov vprašanih nasprotuje spornemu gospodarskemu programu, 32 odstotkov se strinja z njim, 23 odstotkov pa jih ni želelo izraziti svojega mnenja o njem.
Arafat se je obrnil na mednarodno skupnost

Palestinski voditelj Jaser Afarat se je v Ramali srečal s predstavniki ZN, ZDA, Evropske unije in Rusije ter jih zaprosil za tehnično pomoč pri reformi palestinskih avtonomnih oblasti. Pogovori so tekli tudi o palestinskih lokalnih volitvah, ki naj bi jih izvedli predvidoma do konca tega leta, ter o parlamentarnih in predsedniških volitvah, ki so predvidene v začetku prihodnjega leta.
Odposlanec ZN Terje Roed-Larsen je na srečanju poudaril, da palestinske reforme predstavljajo pomemben korak pri doseganju skupne vizije, to je ustanovitev palestinske države, ki bi bila demokratična, varna in gospodarsko stabilna. Sogovorniki so razpravljali še o humanitarni pomoči za obnovo palestinske infrastrukture, uničene med izraelsko vojaško operacijo na zasedenih ozemljih.
Arafatova priljubljenost upada
Najnovejša raziskava neodvisnega palestinskega centra za javno mnenje pa je medtem pokazala, da Arafat trenutno med Palestinci uživa najmanjšo priljubljenost v zadnjih letih. Po podatkih ankete, ki so jo objavili včeraj, naj bi Arafata podpiralo le 35 odstotkov Palestincev, kar je precej manj kot pred šestimi leti, ko je bil izvoljen za voditelja palestinskih oblasti in je užival 60-odstotno podporo, in manj kot julija 2000, torej še pred začetkom intifade, ko ga je podpiralo 46 odstotkov Palestincev. Arafatu sicer prebivalstvo najbolj očita to, da ni jasno, kaj pravzaprav hoče, in da mu je spodletelo tako pri končanju izraelske zasedbe kot pri vzpostavitvi demokratičnih oblasti.
Novi incidenti na Bližnjem vzhodu

Izraelska vojska je danes zaprla glavno križišče v Gazi in s tem zaustavila prehajanje Palestincev med severnim in južnim delom mesta. V incidentu v bližini Betlehema in Dženina na Bližnjem vzhodu pa sta bila danes ustreljena dva Palestinca. Eden od Palestincev je bil ubit v bližini cestne zapore med Betlehemom in judovskim naseljem Gilo, potem ko ni hotel dvigniti rok in je naredil "sumljivo gesto". Drugi Palestinec pa je bil ubit v naselju Silat al Hartija v bližini Dženina na severu Zahodnega brega. Žrtev je bila s skupino Palestincev, ki je podtaknila razstrelivo pod izraelsko vojaško vozilo. Izraelski vojaki so začeli streljati v smeri skupine Palestincev in pri tem ubili enega od njih.
Na severu Zahodnega brega, v bližini mesta Dženin, pa se je pri vojaških zaporih razstrelil Palestinec, ki pa razen sebe ni poškodoval drugih. Izraelska vojska je medtem s cestnimi zaporami ponovno razdelila območje Gaze na dva dela.
Sirija zavrača izraelski predlog mirovne konference
Sirski zunanji minister Faruk al Šara je dejal, da Sirija zavrača regionalno bližnjevzhodno mirovno konferenco, kot jo predlaga izraelski premier Ariel Šaron. "Nobena arabska država predloga ne bi smela sprejeti, ker ta ne vodi k miru," je med novinarsko konferenco v Helsinkih dejal Šara, ki se mudi na turneji po Skandinaviji. "Šaronova vlada ne išče miru. Storila je vojne zločine in zavrnila prihod preiskovalne komisije Združenih narodov v Dženin," je dodal sirski zunanji minister in predlagal, naj Evropska unija pritisne na Izrael, da se ta v skladu z arabsko mirovno pobudo umakne na položaje, ki jih je zasedal 4. junija 1967.