
Nekdanji osebni tajnik iraškega voditelja Sadama Huseina, Mahmud al Tikriti, je dejal, da je Husein s sinovoma Udajem in Kasajem po ameriških napadih prebegnil v Sirijo, vendar so se kasneje vsi trije vrnili v Irak. Ameriška časnika Washington Post in New York Times, ki naj bi informacije dobila z ameriškega obrambnega ministrstva, poročata, da naj bi se Sadam, Udaj in Kasaj po napadih ponovno vrnili v Irak, saj so jih sirske oblasti izgnale.
Preiskava o podatkih o iraškem orožju
Ameriški senat je medtem dosegel kompromis glede preiskave o tem, ali so bili ameriški obveščevalni podatki o orožju za množično uničevanje v Iraku neodvisni. Preiskovalna komisija bo med drugim preverjala kakovost in objektivnost samih podatkov. Skušala pa bo tudi ugotoviti, ali je na sestavljalce poročila kdo vplival. V skladu z dogovorom med republikanci in demokrati bo preiskovalna komisija preučila "obseg in kakovost" obveščevalnih podatkov o iraškem orožju, pa tudi v kolikšni meri so bili ti "objektivni, neodvisni in natančni".
Poleg tega bo komisija skušala ugotoviti, ali je obstajal vpliv na tiste, ki so pripravljali poročila, da bi bile njihove analize v skladu s političnimi cilji. Republikanskemu vodji senatnega preiskovalnega odbora Patu Robertsu je v petek sicer uspelo, da je preprečil začetek formalne preiskave, ki so jo zahtevali demokrati in ki bi lahko precej škodovala republikancem v kampanji pred predsedniškimi volitvami prihodnje leto. Kljub temu pa bo preiskava bolj temeljita, kot je predlagal Roberts, ki je sprva vztrajal le pri preprostem pregledu dokumentov obveščevalnih služb.