Njegovi prostori so klimatsko hlajeni, vsak dan mu pripravijo dve vrsti hrane, vzhodnjaško in zahodnjaško, Sadam pa nato izbere, kaj bo jedel, je za kuvajtski dnevnik Al Kabas razkril svetovalec iraškega premiera Ijada Alavija, George Sada.
Sada ni želel razkriti, kje Američani zadržujejo nekdanjega iraškega voditelja. Ameriške sile so Sadama Huseina prijele 13. decembra lani blizu njegovega rojstnega mesta Tikrit. Po mnenju nekaterih naj bi ga zadrževale v bližini bagdadskega mednarodnega letališča.
Svet podpira iraške volitve
V egiptovskem obmorskem letovišču Šarm el Šejk se je končala mednarodna konferenca o Iraku, ki so se je poleg voditeljev G8 in Kitajske udeležili tudi zunanji ministri iraških sosed - Irana, Kuvajta, Savdske Arabije, Sirije, Turčije in Jordanije - ter Egipta, Iraka.

Glavni cilj konference v Šarm el Šejku je bil doseči mednarodno soglasje o iraški krizi in na Iračane nasloviti spodbudno sporočilo za prihodnost. Velik korak k boljši prihodnosti naj bi bile tudi januarske volitve. Svetovni voditelji so ob zaključku konference Iračanom izrazili podporo pri izpeljavi januarskih volitev. Iraški notranji minister Hošjar Zebari pa je še enkrat poudaril, da bodo ne glede na nasilje volitve izpeljali 30. januarja. Po njegovih besedah so volitve bistvenega pomena za rešitev krize v Iraku. Za ohranitev reda in odhod tujih sil iz Iraka je treba izvoliti narodno skupščino ter stalno in reprezentativno vlado. Da so volitve za ponovno vzpostavitev miru zelo pomembne, je poudaril tudi generalni sekretar Združenih narodov Kofi Annan, ki je vse države zaprosil za podporo Iraku.
Skupna deklaracija poudarja boj proti terorizmu

V skupni deklaraciji pa kljub željam Francije in nekaterih arabskih držav ni natančno določeno, kdaj naj bi se koalicijske čete umaknile iz Iraka. Poudarili so le, da je iraškim varnostnim silam še vedno treba pomagati pri prevzemu moči. Poleg tega deklaracija obsoja vsa teroristična dejanja, ugrabitve in usmrtitve ter iraško začasno vlado poziva k brezkompromisnemu boju proti terorizmu, bojujoče se strani pa k previdnosti, saj se le tako lahko izognemo nepotrebnim žrtvam. Pri pripravah na prihajajoče volitve pa so poudarili vlogo Združenih narodov.
Na iraških volitvah se bo potegovalo 156 strank
Iraška volilna komisija je sporočila, da so 156 političnim strankam potrdili kandidature na volitvah 30. januarja prihodnje leto. Med njimi so stranka Iraške narodne enotnosti začasnega premiera Ijada Alavija, nova stranka predsednika Gazija al Javerja in Iraška islamska stranka. Kot je pojasnil tiskovni predstavnik volilne komisije, se je za nastop na volitvah skupno prijavilo 212 strank, vendar so jih 56 morali zavrniti, ker niso izpolnjevale pogojev.
Iraški volivci bodo 30. januarja volili 275 poslancev iraške narodne skupščine ter 51 članov občinskega sveta v Bagdadu, pa tudi 41 članov preostalih 17 občinskih svetov. V Kurdistanu pa bodo izbrali 111 članov avtonomnega parlamenta.
S skupnimi močmi proti upornikom
Približno 5000 ameriških marincev, britanskih vojakov in iraških sil je sprožilo novo akcijo proti iraškim upornikom. V okviru operacije, ki so jo začeli v mestu Džabela približno 80 kilometrov južno od Bagdada, enote izvajajo hišne preiskave od vrat do vrat, preiskujejo tudi vozila, doslej pa so prijeli 32 iraških upornikov. Kot je ameriška vojska še zapisala v sporočilu za javnost, so v minulih treh tednih skupno aretirali 250 upornikov.
Omenjena ofenziva je tretja najobsežnejša v tem mesecu, z njo pa ameriške, britanske in iraške sile želijo predvsem streti iraški upor pred prihajajočimi iraškimi volitvami.
Skupina oboroženih roparjev je v Bakubi ubila tri ljudi, šest jih ranila, zatem pa pobegnila s pol milijona dolarjev. Po besedah očividcev so oboroženi moški napadli skupino delavcev državnega elektroenergetskega podjetja, ko so zapustili banko z denarjem za plače.