Delovno sodišče v Lyonu meni, da je nošenje muslimanske naglavne rute v Franciji utemeljen razlog za odpustitev delavke, četudi ta nima nobenih stikov s strankami. Sodišče je namreč zavrnilo tožbo neke muslimanke, ki so jo odpustili, ker se ni hotela odpovedati nošnji naglavne rute. Po odločbi sodišča ima delodajalec pravico, da določa pravila oblačenja v podjetju.
22-letna tožnica Fatima Amrouche se je lani zaposlila kot telefonistka v podjetju Teleperformance, po dveh mesecih pa so jo odpustili, ker je vztrajno zavračala, da bi snela ruto, s katero si je zakrivala lase, ušesa in vrat, oziroma da bi si jo vsaj zavezala na zatilju. Amrouchejeva je podjetje nato tožila in zahtevala, da jo podjetje znova zaposli ter izplača 5000 evrov odškodnine. Toda sodišče je potrdilo "trmoglavo stališče" podjetja in zavrnilo tožbo.
Val protestov
V Franciji zadnje čase vre zaradi namer francoske vlade, da prepove nošnjo muslimanskih naglavnih rut v francoskih javnih šolah. Zadnji protest proti tem načrtom je v Franciji potekal zadnjo soboto, protestnikom pa so se pridružili tudi muslimani drugod po svetu. Kot trdijo protestniki, so načrti francoskega predsednika Jacquesa Chiraca, ki zahteva striktno ločitev države in cerkve ter s tem muslimanskim deklicam prepoveduje nošnjo tradicionalnih muslimanskih naglavnih rut, "naravnost rasistični".