Ruski obrambni minister Sergej Ivanov je sinoči po poročanju ruske tiskovne agencije Itar-Tass izključil možnost sodelovanja Rusije v vojni na afganistanskih tleh. "O tem ni govora. To je popolnoma izključeno," je dejal Ivanov.
Ruski predsednik Vladimir Putin je mednarodni skupnosti odobril uporabo ruskega zračnega prostora za "lete s humanitarno pomočjo", hkrati pa je povedal, da je Moskva pripravljena afganistansko opozicijo, združeno v Severno zavezništvo, oskrbeti z orožjem in vojaško opremo.
Predhodnica vojaških enot v Uzbekistanu
V pripravah na morebitni vojaški napad na Afganistan je v sosednji Uzbekistan že pripotovala predhodnica ameriških enot, ki preučuje tri uzbekistanska letališča, kjer naj bi pristajala vojaška letala. Uzbekistan je poleg dveh vojaških letališč v pokrajini Termes in letališča pri mestu Karši Američanom ponudil tudi uporabo največjega letališča v Taškentu.
Dokazov o bin Ladnovi vpletenosti še ne bo
Ameriški predsednik George Bush je izključil možnost, da bi v kratkem objavil dokaze o vpletenosti savdskega milijarderja Osame bin Ladna v teroristične napade. Kot je dejal Bush, ZDA "ne želijo otežiti vojne z objavo tajnih podatkov".

Državni podsekretar za politične zadeve v State Departmentu Marc Grossman je skušal tujim dopisnikom razložiti, kako si ameriška vlada predstavlja vojno proti terorizmu. Povedal je, da je Colin Powell govoril z več kot sto kolegi po svetu, predsednik Bush pa je sprožil osebno diplomacijo za vzpostavitev široke koalicije proti terorizmu. Iz njegovih odgovorov se je dalo razbrati, da so ameriške ambicije precej omejene in se vsaj v začetni fazi osredotočajo predvsem na boj proti Osami bin Ladnu in njegovi organizaciji, ostalo pa bo odvisno od razpleta tega boja. Grossman koalicijo razume kot spoznanje držav, da je prišel čas za prenehanje podpore terorizmu in sodelovanje pri izmenjavi obveščevalskih in drugih informacij, nekatere druge pa bodo sodelovale tudi v vojaških operacijah.
Napad z biološkim orožjem?

Ameriški pravosodni minister John Ashcroft je potrdil, da FBI preiskuje namige o domnevnih terorističnih napadih s kemičnim in biološkim orožjem, ki naj bi ga načrtovali teroristi, ki so izvedli napad na New York in Washington. Kot je pojasnil, naj bi se nekaj ljudi, med njimi Mohamed Ata, domnevni ugrabitelj letala, ki je treščilo v WTC, zanimalo za letala za škropljenje pridelkov.
Kanada in Francija zamrznili premoženje
Kanadski državni sekretar za finančne ustanove Jim Peterson je dejal, da v Kanadi doslej še niso odkriti morebitnega premoženja terorističnih skupin, odgovornih za napade na ZDA. Vlada je banke zaprosila, naj še naprej sodelujejo pri iskanju računov teroristov.
Kanadska vlada preučuje seznam organizacij, ki jim je ameriški predsednik George Bush z izvršnim ukazom zamrznil premoženje ter zaprosil tuje države, naj storijo isto. Kanadski premier Jean Chretien pa je po pogovorih z Bushem v Washingtonu zagotovil, da bodo sredstva organizacij, povezanih z Osamo bin Ladnom, zamrznjena, saj je kanadska vlada že 22. februarja sprejela zakon, ki to dovoljuje.
Tudi Francija je že zamrznila premoženje v vrednosti 4,27 milijona evrov, je sporočilo francosko zunanje ministrstvo. Niso pa navedli števila in imen bank, ki so zasegle ta sredstva.