
Losjukov je skoraj šesturne pogovore o spornem severnokorejskem jedrskem programu označil za uspešne, potekali so v prijateljskem ozračju, drugih podrobnosti o vsebini pa Losjukov ni navedel. Ruski odposlanec je na srečanju s severnokorejskim voditeljem predstavil ruski predlog za rešitev krize, ki jo je sprožil jedrski program Pjongjanga, odgovor na ta predlog pa naj bi Kim predstavil še danes. Severnokorejske krize naj bi se dotaknili tudi med današnjo razpravo v Varnostnem svetu Združenih narodov.
Ruski predlog je sestavljen iz treh delov. V skladu z njim naj bi bilo območje Korejskega polotoka brez jedrskega orožja, predvideva pa tudi, da bi ZDA Severni Koreji dale varnostna zagotovila ter gospodarsko in človekoljubno pomoč, Severna Koreja pa bi v zameno ponovno pristopila k sporazumu o zamrznitvi jedrskega programa, ki ga je z Washingtonom sklenila leta 1994.
Namestnik ameriškega državnega sekretarja, pristojen za nadzor nad orožjem in za mednarodno varnost, John Bolton pa je med današnjim obiskom na Kitajskem zatrdil, da bodo ZDA nadaljevale diplomatsko ofenzivo za rešitev severnokorejske jedrske krize. Po pogovorih z namestnikoma kitajskega zunanjega ministra, Wang Guangyaom in Li Zhaoxingom, je v Pekingu dejal, da Kitajska ne nasprotuje temu, da bi to vprašanje na primeren način sprožili tudi pred Varnostnim svetom ZN.
Kot je še dejal Bolton, se v Pekingu popolnoma strinjajo z Washingtonom, da na Korejskem polotoku ne bi smelo biti jedrskega orožja in da je nesprejemljivo, da Severna Koreja poseduje ali razvija jedrsko orožje.
Novoizvoljeni južnokorejski predsednik Roh Moo Hyun pa je danes izjavil, da bo v Rusijo, na Kitajsko in v ZDA poslal posebne odposlance, ki naj bi pomagali pri iskanju rešitve severnokorejske krize. Severna Koreja je medtem ponovila, da bo od ZDA zahtevala neposredna pogajanja in uraden sporazum o nenapadanju.
Južna Koreja se je sicer danes zavzela, da bi pogovore med južnokorejskimi in severnokorejskimi predstavniki o vzpostavitvi centra za družine, ločene zaradi razdeljenega Korejskega polotoka, izkoristili tudi za pogovore o rešitvi severnokorejske jedrske krize. Prvi krog teh pogovorov, ki bodo trajali predvidoma tri dni, naj bi se začel v torek na Diamantni gori na vzhodni severnokorejski obali.