
Putin je po srečanju poudaril, da je naloga obeh držav boj proti terorizmu po vsem svetu in v najbolj občutljivih regijah, in pri tem namignil na Čečenijo in Kašmir. Putin in Vajpayee sta poudarila, da bi moral Pakistan prenehati podpirati islamske upornike v Kašmirju. Dejala sta tudi, da je pomembno, da Pakistan polno izpolnjuje svoje obveznosti in obljube, da bo uničil teroristično infrastrukturo v državi in na območjih, ki so pod nadzorom Islamabada. Izjava sicer ne pojasnjuje pojma teroristična infrastruktura.
Indija se že nekaj časa pritožuje nad islamskimi vadbenimi centri v Pakistanu, v katerih naj bi Pakistan podpiral, uril in oboroževal teroriste ter jim pomagali priti iz države. Predstavnik pakistanskega ministrstva za informiranje je obtožbe indijske vlade danes zanikal in zatrdil, da v njegovi državi ni teroristične infrastrukture.
V skupni izjavi sta ruski predsednik in indijski premier še izrazila nasprotovanje njunih držav morebitnemu vojaškemu posredovanju v Iraku in se zavzela za politično in diplomatsko rešitev vprašanja. Obe državi odločno nasprotujeta vsakršni enostranski uporabi sile ali grožnji s silo, kršenju Ustanovne listine ZN ali vmešavanju v notranje zadeve drugih držav, sta zapisala politika v skupni izjavi.
Zakajev ponudil pogajanja
Odposlanec čečenskega političnega voditelja Aslana Mashadova, Ahmed Zakajev, je v Koebenhavnu ruskim oblastem ponovno predlagal začetek pogajanj, ki bi vodila h koncu vojne v Čečeniji. Zakajev je Moskvo pozval k politični rešitvi, izrazil pa je tudi pripravljenost, da se čečenska stran odreče oboroženemu boju in tako začne pogajanja. Ruske oblasti so medtem ponudbo že zavrnile, pri tem pa poudarile, da Zakajevo mnenje zanje nima nobenega pomena.