Rumsfeld je dejal, da Iračani ne marajo nasilja, ki se v državi še nadaljuje. Vendar pa po njegovih besedah napadi Iračanov niso prestrašili in se tako še naprej pridružujejo varnostnim službam v Iraku.
Ameriški obrambni sekretar je tudi primerjal ameriška prizadevanja v Iraku s tistimi med korejsko vojno, pri čemer je izrazil upanje, da bodo iraška mesta morda nekoč tako cvetoča kot je danes Seul v Južni Koreji.
Irak: Novi napadi in nove smrtne žrtve
Oborožena neznanca sta napadla hišo načelnika policije province Ninive. V spopadu z varnostniki je bil eden od napadalcev ubit, drugi pa huje ranjen. Iraška policija je v avtomobilu od napadalcev našla avtomatsko orožje, minomet in ročne granate.
O oboroženem incidentu poročajo tudi iz Bagdada. V eksploziji bombe, podstavljene pod avtomobil, sta bila ranjena dva iraška policista. Bomba, ki je eksplodirala na cesti, pa je bil ubit iraški civilist.
Obnova Iraka: Obstajajo številna vprašanja
Generalni sekretar Združenih narodov Kofi Annan je v Tokiu ocenil, da je potrebno rešiti še številna vprašanja v zvezi s pomočjo in obnovo Iraka. Dejal je še, da je mednarodno sodelovanje bistvenega pomena za pomoč Iračanom pri prevzemu suverenosti ter izgradnji mirnega, demokratičnega in stabilnega Iraka.
Generalni sekretar je že v New Yorku napovedal, da volitev v Iraku ne bo mogoče izvesti pred 30. junijem, ko naj bi ZDA po načrtih Iračanom formalno predale oblast v državi. Annan je po srečanju s posebnim odposlancem za Irak ter predstavniki 45 držav in Evropske unije še poudaril, da se je potrebno držati datuma 30. junij za predajo oblasti v Iraku. Po njegovih besedah je potrebno v Iraku oblikovati prehodno vlado, ki bo sposobna organizirati volitve na kak kasnejši datum. Kakšna vlada naj bi to bila, ni povedal.