
Eksplozija je odjeknila v bližini jordanskega veleposlaništva v Bagdadu.
Po eksploziji je bilo slišati številne strele, okolica je v plamenih, nad Bagdadom pa se vije gost črn dim. Ameriška vojska je sporočila, da vzrok eksplozije zaenkrat ni znan, sumijo pa, da je eksplodirala cisterna. Ameriške sile incident še preiskujejo.
Različni viri poročajo drugače
CNN, ki se sklicuje na policijske vire, sicer poroča o 12 mrtvih, po poročanju agencije dpa pa naj bi šlo za samomorilski napad z avtomobilom bomba.
Napad na policijski postaji v Bakubi
Neznani napadalci so danes napadli dve policijski postaji v bližini Bakube, severovzhodno od iraške prestolnice. Poročil o morebitnih smrtnih žrtvah in ranjenih še ni. Po poročanju očividcev, naj bi bili na kraju incidentov tudi ameriški vojaki.
Na severu Iraka pa so davi neznanci ugrabili štiri kurdske delavce. Četverica je bila na poti iz Kirkuka v Bagdad. Vsi naj bi bili zaposleni pri kirkuškem direktoratu za vodovod in kanalizacijo. V provinci Anbar so v četrtek med vojaško operacijo umrli trije ameriški vojaki, je sporočila ameriška vojska, ki drugih podrobnosti ni razkrila. V Ramadi pa so uporniki vdrli v pisarno župana in v policijsko postajo. Po poročanju zavezniških sil so skrajneži obe stavbi pozneje pognali v zrak. O žrtvah in ranjenih še ni poročil.
Rumsfeld v Iraku

Ameriški obrambni sekretar Donald Rumsfeld je nepričakovano dopotoval v Irak, kjer je dan pred božičem obiskal ameriške vojake. Obisk je sicer že zaključil.
Na poti je obrambni sekretar Donald Rumsfeld poudaril, da je cilj njegovega obiska se zahvaliti vojakom in jim zaželeti vesel božič. Obrambni sekretar je najprej obiskal tamkajšnjo vojaško bolnišnico, kjer se zdravijo žrtve torkovega samomorilskega napada na ameriško oporišče. Ta je zahteval 22 smrtnih žrtev, med njimi je bilo 14 ameriških vojakov, kakih 70 ljudi je bilo ranjenih.

Kot je še zatrdil Rumsfeld, je bil ta obisk načrtovan še pred torkovim napadom. Ameriškim vojakom je dejal, da sam ostaja prepričan v poraz upornikov in v stabilizacijo Iraka, čeprav se to nekaterim zdi nejasno. Vojakom je še zagotovil, da se bodo kasneje v njihovih življenjih ozrli nazaj in bili ponosni, ker so prispevali k "misiji zgodovinskega pomena". Poleg Mosula je obiskal tudi ameriško vojaško oporišče v bližini Faludže.
Rumsfeld je nato dopotoval še v Bagdad, kjer se je srečal s poveljstvom ameriških sil v Iraku in iraškim predsednikom Gazijem al Javerjem.
Rumsfeld se je naprej za zaprtimi vrati sestal s poveljnikom ameriških sil v Iraku, generalom Georgeom Caseyem, nato pa je skupaj z ameriškimi uslužbenci v Zeleni coni poziral pred fotografskimi objektivi. Zatem se je srečal z iraškim predsednikom, ki si je v pogovoru zaželel lepše dni v Iraku in se zahvalil ZDA za njihovo podporo.
V Faludžo se je vrnilo le 921 prebivalcev
V četrtek so se potem, ko je začasna iraška vlada odobrila časovni načrt, začeli vračati prebivalci Faludže. Mesto je novembra ob začetku ameriške ofenzive na to sunitsko uporniško utrdbo zapustila večina od približno 200 tisoč prebivalcev.

Po prvotnih načrtih naj bi se v četrtek vrnilo okoli 2000 prebivalcev, a se jih je po prvih podatkih vrnilo le 921, ki so jih pred vstopom v Faludžo pregledale varnostne sile. Mnogi so po prihodu mesto, ki je že nekaj časa brez vode in električne energije, zopet zapustili, saj so njihovi domovi popolnoma uničeni. Poleg tega pa v mestu še naprej potekajo spopadi med ameriškimi vojaki in iraškimi uporniki. Po poročanju humanitarnih organizacij so begunci zadnje tedne preživeli v šotorih.
Aziz se je sestal z odvetnikom

Nekdanji svetovalec strmoglavljenega iraškega diktatorja Sadama Huseina, Tarik Aziz, ki je v zaporu od aprila dalje, se je prvič sestal s svojim odvetnikom. Aziza naj bi kmalu zaslišal preiskovalni sodnik, je sporočil Azizov odvetnik Bade Izat Aref. Kot je še dejal Aref, se je s svojim klientom pogovarjal več ur, ta pa mu je "lastnoročno napisal nekaj opomb".
Za iraške volitve bo skrbelo 200.000 volilnih uslužbencev
Iraška neodvisna volilna komisija namerava pred januarskimi splošnimi volitvami v Iraku na okoli 6500 volilnih centrih zaposliti približno 200.000 sodelavcev. Po besedah člana komisije Adela al Lamija jih trenutno izobražujejo, nekatere tudi izven Iraka, da bodo lahko volivcem pomagali na dan volitev. Komisija se je tudi odločila, da bo uporabila posebno črnilo, s katerim bi preprečili, da bi volivci oddali svoje glasove več kot enkrat.
Člani volilne komisije so pozvali iraško vlado k sprejetju posebnih varnostnih ukrepov, s katerimi bi preprečili napade nanje.
Sunitski imami pa so se med redno molitvijo znova zavzeli za preložitev volitev, predvidenih za 30. januar. "Če bodo volitve potekale takrat, bo to farsa in ne volitve," je izjavil Ahmed Hasan al Taha, imam mošeje Abu Hanifa v Bagdadu. K preložitvi volitev je pozval tudi imam mošeje Um al Kura v iraški prestolnici, šejk Ahmed Abdel Gafur al Samaraj. "Ker volitev ne moremo izvesti zdaj, zahtevamo njihovo preložitev," je dejal.
Iraški skrajneži podpirali ponovno izvolitev Busha

Iraški skrajneži so francoskima novinarjema, ki so ju štiri mesece imeli v ujetništvu, povedali, da želijo, da na predsedniških volitvah v ZDA ponovno zmaga George Bush, tuje poslovneže, ki delajo v Iraku, pa so označili za sovražnike.
Eden izmed novinarjev, Georges Malbrunot, je v štiri strani dolgem prispevku za francoski Le Figaro zapisal, da je med ujetništvom videl nekaj talcev, ki so jih kasneje obglavili. Kot je še pojasnil Malbrunot, mu je eden izmed ugrabiteljev skupine, ki se je sama poimenovala Islamska vojska v Iraku, dejal, da si željo zmage Busha, ker bodo v tem primeru ameriške enote ostale v Iraku, sami pa se bodo lahko na tak način razvijali. Nek drug ugrabitelj naj bi dejal, da ima Islamska vojska štiri sovražnike: Američane in njihove zaveznike, kolaborante ter iraško policijo in vohune.