
Napovedi samooklicanega italijanskega znanstvenika in strokovnjaka za potrese Raffaeleja Bendandija se niso uresničile. Čeprav je Italijo v sredo streslo več kot 20 potresov, so bili ti tako šibki, da niso povzročili nobene škode. Predvsem na severu Italije so potresi pogosti. “Povprečno je v Italiji okoli 30 potresov,” pojasnjujejo na Nacionalnem inštitutu za geofiziko in vulkanologijo.
Tako Rim še stoji, največje znamenitosti Kolosej, Panteon in cerkev sv. Petra se niso porušile, življenje v večnem mestu pa se je vrnilo v običajne tire. A včeraj ni bilo tako. Predvsem med kitajskimi prebivalci mesta je zavladala panika. Številni so zaprli svoje trgovine in iz mesta pobegnili na podežlje. Tudi turistov je bilo manj, pa tudi prometna gneča ni bila tako huda kot običajno sredo. “Eden od petih ni šel v službo, medtem ko so bili hoteli ob morju in na podeželju v okolici Rima bolj zasedeni kot ponavadi,” je povedal predstavnik potrošniške organizacije.

Čeprav je sreda minila, pa so nekateri prepričani, da nevarnost še ni mimo. “Bendandi se je lahko zmotil za kak dan. Počakajmo vsaj še do 15. maja, da bomo gotovi, da ni samo govorica,” ljudje objavljajo po socialnih omrežjih. 'Prerokbo' o potresu pripisujejo Raffaeleju Bendandiju, pred 30 leti umrlemu samouku, ki je za časa svojega življenja dokaj točno napovedal več potresov, med drugim tudi tistega, ki je leta 1976 v pokrajini Furlanija - Julijska krajina zahteval skoraj 1000 življenj.
Paola Lagorio iz društva, ki je posvečeno Bendandijevi dediščini, zanika, da bi njihov vzornik napovedal potres za 11. maj letos. “V njegovih zapisih ni prav nikjer omenjeno, da bi kakršen koli potres stresel Rim 11. maja,” pravi. Tudi mestne oblasti in pristojne inštitucije so odprle svoja vrata in pripravile različna predavanja na temo potresov, da bi pomirili ljudi.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.