
Italijanski notranji minister Claudio Scajola je torkov atentat na Biagija pripisal teroristični organizaciji Rdeče brigade. Po njegovih besedah to potrjujeta ugotovitvi, da je bilo pri umoru Biagija in D'Antone uporabljeno isto orožje ter priznanje odgovornosti s strani organizacije, objavljeno na internetu. Kot poroča naša rimska dopisnica, je sporočilo po mnenju preiskovalcev napisano v značilnem slogu Rdečih brigad in zelo podobno tistemu, s katerim so pred tremi leti prevzele odgovornost za uboj Massima D'Antone. V sporočilu so zapisali, da so bile Biagijeve delavske reforme "uzakonjenje izkoriščanja delavskega razreda".
Z rimskega sodišča so namreč sporočili, da je bilo v atentatu na Biagija uporabljeno isto orožje kot pri umoru svetovalca takratne levosredinske vlade Massima D'Antone 20. maja 1999. Strokovnjaki za balistiko italijanske policije in karabinjerji so do te ugotovitve prišli po pregledu tulcev, ki so jih našli po obeh umorih. Ugotovili so namreč, da sta 9-milimetrska kalibra ista, prav tako so identične sledi.
Rdeče brigade so skrajna levičarska teroristična organizacija, odgovorna za vrsto umorov v Italiji pred dvema desetletjema. Po mnenju mnogih naj bi bila že uničena, vendar vsakih nekaj let z novim napadom opozori na svoj obstoj.
Množični protesti v Bologni

Na protestu v središču Bologne, kjer je bil v torek zvečer ubit svetovalec italijanskega ministrstva za delo Marco Biagi, se je včeraj zbralo več deset tisoč ljudi. Protestniki so se zbrali v znak protesta proti terorizmu. Protesta so se v velikem številu udeležili tudi predstavniki treh glavnih sindikalnih združenj Cgil, Cisl in Uil; na njihovem transparentu je pisalo: "Za demokracijo, proti terorizmu". Na protestu so bili navzoči tudi številni lokalni politični voditelji, med njimi člani Severnega zavezništva in vodja Levih demokratov Piero Fassino. Številčni so bili tudi privrženci boja proti globalizaciji.
Italija je okrepila protiteroristične ukrepe
Po torkovem umoru svetovalca italijanskega ministrstva za delo Marca Biagija, namerava notranji minister Claudio Scajola ponovno preučiti seznam članov vladnega kabineta, vladnih svetovalcev, predstavnikov sindikatov in vodij strank, ki naj bi potrebovali policijsko spremstvo. Okrepili naj bi tudi varnostne ukrepe pred poslopji političnih organizacij, kot so sedeži strank in sindikatov. Zaradi domnev, da obstaja povezava med zaprtimi starimi člani Rdečih brigad in novo celico, ki je prevzela odgovornost za Biagijev umor, so preiskovalci preiskali tudi zapor v mestu Biella.