Po eksploziji na naftovodu v noči na nedeljo je na območju izbruhnil velik požar. Poškodovan naftovod in prekinjena oskrba z nafto pa bi lahko resno ogrozila tudi delo glavne bagdadske rafinerije in s tudi tem energetsko oskrbo mesta. Zaenkrat ni znano na katerem cevovodu je prišlo do eksplozije - na tistem za zemeljski plin ali za surovo nafto, podatkov o morebitnih žrtvah ni, okoliščine nesreče pa še preiskujejo. Po neuradnih navedbah naj bi šlo za sabotažo, vendar trdnih dokazov o tem ni.

V turškem pristanišču Ceyhan na obali Sredozemskega morja, do katerega vodi dvojni naftovod z naftnih polj na severu Iraka, so pričeli delavci danes natovarjati milijon sodov iraške nafte na turški tanker Ottoman Dignity.
Izvoz nafte je za Irak, ki sicer razpolaga z drugimi največjimi zalogami nafte na svetu, bistvenega pomena, saj nujno potrebuje denar tako za popravilo poškodovane infrastrukture, vključno z naftovodi in rafinerijami, kot tudi za obnovo gospodarstva, uničenega po dvanajstih letih gospodarskih sankcij.
Sadamova usoda še vedno ni znana
Britanski tednik The Observer v nedeljski izdaji piše, da so ameriške sile v sredo v Iraku napadle konvoj, v katerem naj bi bila tudi strmoglavljeni iraški voditelj Sadam Husein in njegov sin Udaj.

Ameriški strokovnjaki so s trupel iz konvoja, ki so ga ameriške rakete zadele na poti proti sirski meji, vzeli vzorce za teste DNK, poroča časnik, sklicujoč se na navedbe ameriških vojaških virov. Za napad naj bi se odločili, potem ko so prestregli pogovor po satelitskem telefonu, v katerem naj bi sodeloval Sadam Husein.