Nedovoljeno naselje, imenovano Junaki Hebrona, so naseljenci postavili na palestinskem ozemlju, ob cesti, ki povezuje pretežno palestinski Hebron s sosednjo judovsko naselbino Kirjat Arba. Kot je za izraelski radio povedal predstavnik naselja Kirjat Arba, Malahi Levinger, bodo izraelski naseljenci tudi v prihodnje zahtevali izraelsko prisotnost ob omenjeni povezavi med Hebronom in Kirjat Arbo in s tem vzpostavitev varnega koridorja za judovske vernike, kot ga je obljubil izraelski premier Ariel Šaron.
Šaron je kmalu po napadu na izraelske vojake in vernike 16. novembra v Hebronu, za katerega je prevzelo odgovornost skrajno palestinsko gibanje Islamski džihad, pozval h krepitvi judovskih naselij na območju Hebrona. Ob tem je napovedal, da jih bo zavaroval, in sicer tako, da bo med sabo povezal več judovskih enklav, vse pa nato povezal s sosednjo judovsko naselbino Kirjat Arba, ki leži vzhodno od mesta. V več enklavah blizu središča Hebrona, mesta s 130.000 palestinskimi prebivalci, živi kakih 500 judovskih naseljencev, v Kirjat Arbi pa nekaj tisoč. Zaradi izgradnje z zidovi zaščitenega koridorja prek gosto naseljenega palestinskega ozemlja, bi morali izseliti več tisoč tam živečih Palestincev.
Izraelska vojska je že izdala naloge za zaplembo 15 palestinskih domov, ki naj bi jih zaradi razširitve in dodatne zaščite ceste porušili, toda izraelsko vrhovno sodišče je načrt za sedaj blokiralo.
V petek srečanje bližnjevzhodne četverice
V petek pa naj bi prišlo do srečanja t.i. bližnjevzhodne četverice (ZN, ZDA, Rusija in EU). ZDA nasprotujejo pobudi – ki je je predstavila Danska, trenutno predsedujoča EU - o "kažipotu" k ustanovitvi neodvisne palestinske države leta 2005. Nasprotovanje je ameriški državni sekretar Powell utemeljil z močnim nasprotovanjem Izraela in predlagal, da bi bil dokument sprejet po izraelskih volitvah.
ZDA predlagajo, naj četverica v petek sprejme le svečano izjavo, v kateri naj bi zgolj potrdila svojo zavezanost k bližnjevzhodnim mirovnim prizadevanjem.