Družba El Al naj bi prvi protiraketni sistem namestila na enega izmed Boeingov in če se bo zadeva izkazala za uspešno, bodo novo zaščito namestili še na šest drugih letal. Družba sicer načrtuje, da bi s protiraketno zaščito opremila vso floto, poroča izraleski časnih Haaretz.

Gre za sistem Flight Guardm (Varuh poleta), ki ga je razvila izraelska vojaška industrija (IMI) v sodelovanju z Elta Systems, ki je del izraelske letalske indistrije. Cena namestitve sitema na letalo je okoli milijon ameriških dolarjev.
Protiraketni sistem avtomatično zazna in reagira na rakete, ki kot cilj iščejo toplotni izvor. Odvrne jih tako, da začne v okolico spuščati lažne tarče, ki 'primamijo' raketine senzorje za toploto in tako raketo preusmerijo proč od letala oziroma njegovih motorjev. Ta sistem sicer že vrsto let uporablja izraelsko letalstvo za odvračanje 'termofilnih' protiletalskih izstrelkov in raket zrak-zrak.
Izraelske letalske oblasti so o namestitvi protiraketnega sistema začele razmišljati po neuspelem napadu na izraelsko letalo novembra 2002 v Mombasi, Kenija, ko je raketa za las zgrešila izraelsko letalo z okoli 200 potniki na krovu. Po tem dogodku je opremljanje civilnih letal s protiraketno zaščito postala prednostna naloga.
Protiraketni sistem je narejen tako, da navzven ni viden, pa tudi odmetavanja lažnih topolotnih virov, ki zmedejo toplotne senzorje raket ob morebitnem napadu, potniki ne morejo opaziti. Tako se je mogoče tudi izogniti morebitni paniki med potniki na krovu.
Lažne tarče so osrednji del protiraketnega sistema Flight Guard. Doslej pa je na potniških letalih po svetu nameščenih okoli 150 podobnih protiraketnih zaščitnih sistemov, še posebej na letalih bogatašev in državnih voditeljev.