Madžarska nuklearna elektrarna je bila namreč konec marca in v začetku aprila v rednem letnem remontu Med drugim so izvajali tudi čiščenje gorivnih elementov. V dneh od 10. do 17. aprila so v ozračje uhajali radioaktivni plini, ki pa so imeli le majhen vpliv na okolico. Po podatkih nuklearne elektrarne v Paksu so v neposredni bližini objekta to zaznali kot okrog petkratno povečano sevanje ozadja, na večjih razdaljah pa povečanja niso zaznali.
Madžarska agencija za atomsko energijo navaja, da so vrednosti kontaminacije z radioaktivnim jodom v okolici elektrarne zaznavne, vendar nizke in so s stališča varstva zdravja prebivalstva zanemarljive. Ne v elektrarni na za okoliško prebivalstvo ni bilo treba uvesti nikakršnih zaščitnih ukrepov.
Slovenska uprava za jedrsko varnost je bila o dogodku obveščena preko Mednarodne agencije za atomsko energijo in tudi neposredno od madžarskih pristojnih organov. Dogodek so v skladu z lestvico INES Mednarodne agencije za atomsko energijo ocenili kot resno nezgodo. Podrobna analiza vzrokov dogodka pa še poteka.
Na okolje in prebivalstvo Slovenije nima dogodek v Paksu nikakršnega vpliva, je sporočila uprava za jedrsko varnost, saj avtomatski opozorilni sistemi pri nas niso zaznali niti povečanih ravni sevanja niti povečanih koncentracij radioaktivnosti v zraku.