
V Rusiji se je uradno začela kampanja pred volitvami, na katerih se bo 14. marca za predsedniški položaj, poleg Vladimirja Putina, potegovalo še šest kandidatov. Putin, ki je uradno začel predvolilno kampanjo, je zavrnil udeležbo na televizijskih soočenjih s preostalimi kandidati na volitvah, vendar pa je na državni univerzi Lomonosov nagovoril člane svojega predvolilnega štaba, kar je v živo prenašala državna televizija Rosija.
Povzetek preteklega dela, napoved lepše prihodnosti
Putin je v nagovoru svojemu več kot 300-članskemu predvolilnemu štabu obljubil, da bo izboljšal življenje Rusov in še naprej branil demokracijo. "Začenja se nova doba! Čas je, da začnemo delati, in da ustvarim pogoje za boljše življenje. To ni enostavna naloga. Zahteva politično voljo in pošteno razpravo na medvladni in družbeni ravni ter naš neprestan napor," je rekel Putin. Povedal je tudi, da se je stopnja gospodarske rasti v Rusiji povečala, vendar še ni dovolj visoka. Poleg tega je poudaril, da je bilo posredovanje v Čečeniji potrebno za preprečitev razpada Rusije. "Dovolj je, če pogledamo tragedijo razpada Jugoslavije, da naredimo zaključke glede potrebnega ravnanja v zvezi s separatizmom," je dejal. Separatistična gibanja so aktivno podpirale skrajne mednarodne organizacije in na Severnem Kavkazu so se izrodila v najbolj nevarno obliko, terorizem, še posebno v Čečeniji, je dodal.
Med drugim je komentiral tudi predloge za spremembo tistega dela ruske ustave, ki posamezen predsedniški mandat omejuje na štiri leta. Putin je dejal, da sem mu 7-letni mandat, ki ga predlagajo nekateri, zdi predolg, in da bi bilo vredno razmisliti kvečjemu o petletnem mandatu. "Štiri leta ni predolgo niti prekratko obdobje in če kdo lahko nekdo svoje delo opravi v dveh štiriletnih mandatih, bodo ljudje to spoštovali," je zaključil Putin.

Poleg Vladimirja Putina se za mesto predsednika ruske federacije poteguje še pet kandidatov in ena kandidatka, vendar strokovnjaki napovedujejo, da bo Putin zmagal že v prvem krogu. Putinovi protikandidati so zavrnili udeležbo na načrtovanem prvem televizijskem soočenju. Proti Putinovi odločitvi, da ne bo sodeloval v televizijskih soočenjih, so ostro protestirali. Na snemanju, ki naj bi predstavljalo prvo televizijsko soočenje, so štirje od šestih Putinovih protikandidatov sprva odgovarjali na vprašanja iz občinstva v studiu, kasneje pa so zavrnili predlog povezovalca, naj debatirajo med sabo. Zahtevali so Putina, saj bi bila debata brez njega nesmiselna. Putin, ki mu javnomnenjske raziskave napovedujejo 80-odstotno volilno podporo, je poudaril, da predsednik države ne sme sodelovati v samopromociji. "Kljub temu pa sem preprosto primoran, da svojim volivcem in celotni državi predstavim, kaj je bilo narejenega v zadnjih štirih letih, in ljudem povem, kaj nameravam delati v prihodnjih štirih letih, če naj mi ljudje izkažejo zaupanje 14. marca," je dejal.