
Preden je duma nekdanjega ruskega predsednika Vladimirja Putina izvolila za novega premierja, je v govoru povedal, da si bo prizadeval za spodbujanje proizvodnje nafte. Zavzel se je tudi za znižanje davkov naftnih podjetij in brzdanje inflacije. Dejal je, da je cilj vlade v letu dni imeti enoštevilčno inflacijo. Stopnjo slednje želi novi ruski predsednik vlade znižati pod deset odstotkov. Za Putina je glasovalo 392 poslancev, 56 jih je bilo proti.
Njegov nastop pred poslanci je bil samozavesten. Prepričan je, da je Rusija postala boljša država, odkar je bil leta 1999 nekaj mesecev premier. Meni tudi, da je Rusija sedma največja gospodarska sila na svetu. Vlada naj bi si še naprej prizadevala vzpodbujati vlaganje ruskih podjetij v tujini. Putinovo osemletno vodenje Rusije, kateri je vladal s trdo roko, se je končalo, zato si je sam izbral svojega naslednika Dmitrija Medvedjevega.
Jasno postaja, da bo imel Putin še vedno velik vpliv v državi. Ne gre zanemariti, da bo vodil tudi najmočnejšo politično stranko v dumi, Enotno Rusijo. Že slavnostna zaprisega Medvedjevega je dajala vtis nadmoči Putina nad novim predsednikom. Ruski mediji ju označujejo kot dvojec, saj očitno tesno sodelujeta že od marčevskih volitev.
Dosedanji predsednik vlade Viktor Zubkov je bil do sedaj v senci predsednika. Bo zdaj obratno? Kaj čaka veliko Rusijo v prihodnosti, bo pokazal čas. Rusija je s Putinovim prihodom postavila nov ruski carizem, je prepričan slovenski politični analitik Vlado Miheljak. "Car pa pomeni za državo najvišjo moč. Medvedjev je Putinov kron princ, kar pomeni, da vsakemu princu pripada naslednik. Relacija Putin–Medvedjev je marionetna, tako bo v Rusiji še vedno glavna beseda novoizvoljenega premierja Putina."
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.