
"Da, moj odgovor na vprašanje, ali bom kandidiral, je pritrdilen, uradno pa bom o tem spregovoril kmalu," je v televizijski oddaji, v kateri je odgovarjal na vprašanja državljanov, dejal Putin. Rusi so sicer predsedniku zastavili največ vprašanj v zvezi z razmerami v državi, nekaj pa se jih je nanašalo tudi na mednarodna vprašanja.
Putin je vnovič kritiziral ameriško posredovanje v Iraku, rekoč, da uporaba sile brez mandata ZN ni bila ne pravična niti upravičena. Dejal je, da je Rusija ameriška partnerica v vojni proti terorizmu, vendar je Irak po njegovem mnenju ločen problem. "Nenazadnje v Iraku pod Sadamom Huseinom ni bilo mednarodnih teroristov," je dodal. Putin je še pozval ZDA, naj ne delujejo same na mednarodnem prizorišču.
Ruski predsednik je zatrdil, da bo njegova država spoštovala ozemeljsko celovitost Gruzije in separatističnih pokrajin v tej državi ne bo spodbujala, naj se priključijo k Rusiji.
Putin je Rusijo v letu 2003 opisal kot državo, ki se pospešeno razvija, priznal pa je, da 31 milijonov ljudi še vedno živi pod pragom revščine, kar je za Rusijo preveč in je ponižujoče. V prihodnjih letih naj bi sprejeli politične odločitve, ki bodo izboljšale življenjski standard prebivalstva, je napovedal Putin in pri tem izpostavil razvoj kreditne politike ter sprejetje pokojninske reforme. Po njegovih besedah naj bi se bruto domači proizvod (BDP) letos povečal za 6,9 odstotka, povečale pa so se tudi plače in pokojnine. Putin je dejal, da je podprl višje davke za naftne družbe v državi, da bi tako uravnotežili gospodarsko rast.

Po televizijskem nastopu je Putin tudi ostro kritiziral grožnje komunistov in liberalcev o bojkotu predsedniških volitev. Po Putinovih ocenah bi bil bojkot volitev "neumen in škodljiv", saj bi lahko vplival na življenje v državi in gospodarstvo. Vodja komunistov Genadij Zjuganov je namreč v sredo dejal, da njegova stranka razmišlja o bojkotu predsedniških volitev zaradi domnevnih poneverb med nedavnimi parlamentarnimi volitvami. Tudi stranki Jabloko in Zveza desnih sil (SPS) sta sporočili, da razmišljata o tem, da bodisi ne bi prijavili kandidatov bodisi bi svoje privržence pozvali k bojkotu glasovanja.
Sicer se je Putin izrekel proti možnosti tretjega predsedniškega mandata pa tudi proti podaljšanju sedanjega štiriletnega mandata. "Ne strinjam se s tem," je ruski voditelj odgovoril na vprašanje, ali podpira zamisel, da bi predsednik države kandidiral še za tretji mandat, ker je v nasprotju z rusko ustavo. Ruska ustava dopušča dva zaporedna štiriletna mandata, na podlagi česar lahko Putin ostane na položaju predsednika države do 2008. Na vprašanje enega od sogovornikov, ali potemtakem čez štiri leta odhaja, je Putin odvrnil, da nasprotuje kršenju ustave.
Za predsednika, ki je po televiziji nastopil v živo, je prispelo več kot milijon vprašanj, Putin pa je na vprašanja državljanov letos odgovarjal že tretje leto zapored, v skupno 170 minutah pa je ruski voditelj odgovoril na skoraj 70 vprašanj.